Снимак експолозије у Ослу на Фејсбуку је превара

Линкови који се шире Фејсбуком који наводно воде ка видео снимку безбиједносне камере који приказује тренутак експлозије аутомобила у Ослу су обична превара. С обзиром на то да не постоји такав снимак, ако вас на Фејсбук профилу дочека порука "[Video] OSLO Security Camera Captures Blast!", не кликћите на линк, већ га одмах обришите без отварања, […]

уторак, јул 26, 2011 / 10:06

Линкови који се шире Фејсбуком који наводно воде ка видео снимку безбиједносне камере који приказује тренутак експлозије аутомобила у Ослу су обична превара.

С обзиром на то да не постоји такав снимак, ако вас на Фејсбук профилу дочека порука "[Video] OSLO Security Camera Captures Blast!", не кликћите на линк, већ га одмах обришите без отварања, преноси портал Mashable.

Компанија Sophos која се бави питањима безбijедности на Интернету утврдила је да се кликом на линк који наводно води на снимак безбijедносних камера које су забиљежиле експлозију у Ослу корисници преусмеравају на видео плејер који личи на Фејсбук, од њих се тражи да попуне анкету и ријеше IQ тест, а затим и да оставе број свог мобилног телефона.

Онима који су били довољно наивни да то ураде четири пута недељно стизаће некаква питања на која треба да одговоре, а све то коштаће их два долара, колико се скида са рачуна корисника. Ако сте се запитали ко је довољно глуп да уопште уради такво нешто, ево одговора: по један корисник сваке секунде , каже Help Net Security.



Оставите одговор