СЛУЧАЈ НАДСТРЕШНИЦА: Саслушано 48 људи
Више јавно тужилаштво у Новом Саду током три протекла дана је од више установа, правних и физичких лица изузело релевантну документацију, чија је детаљна анализа у току.
Наређена су и вјештачења ради утврђивања узрока обрушавања надстрешнице, пропуста који су до тога довели, као и одговорности лица, саопштено је из Тужилаштва.
У саопштењу се наводи да је након увиђаја, мјесто догађаја рашчишћено, с обзиром на то да је ријеч о јавној површини, а грађевински остаци срушене надстрешнице су, по захтјеву јавног тужиоца, премјештени ради обезбјеђивања доказа на сигурну локацију гдје су под надзором службених лица Полицијске управе у Новом Саду.
Приступ тој локацији је забрањен, осим уз претходно одобрење Тужилаштва, и то искључиво ангажованим вјештацима, ради прегледа, узорковања и анализе грађевинских остатака и материјала ради обављања потребних вјештачења, пише у саопштењу.
Тужилаштво напомиње да је употријебило максимум капацитета за спровођење истражних радњи ангажовањем пет јавних тужилаца и два јавнотужилачка помоћника.
"Трагични догађај од 1. новембра има апсолутни приоритет у Вишем јавном тужилаштву у Новом Саду, које наставља интензивни рад с циљем утврђивања свих битних елемената кривичних дела и кривичне одговорности лица, о чему ће јавност бити благовремено и редовно обавештавана", истиче се у саопштењу из ове правосудне институције.
При паду надстрешнице на Жељезничкој станици у Новом Саду у петак, 1. новембра, погинуло је 14 људи, док је троје повријеђених хоспитализовано у Клиничком центру Војводина и животно су угрожени.
Министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Србије Горан Весић поднио је данас оставку на ту функцију, уз образложење да као одговоран човјек жели да личним примјером покаже да у данашњој Србији постоји морална одговорност због страшне трагедије која се догодила у ресору на чијем је челу.