"Слонови" преoкренули против Јапана

Репрезентација Обале Слоноваче савладала је Јапан са 2:1 (0:1), у другом мечу Групе Ц. Јапанци су водили, али су "слонови" за само два минута успјели да преокрену меч и стигну до тријумфа. Фантастична фудбалска представа и преокрет у режији Обале Слоноваче за само два минута. "Слонови" су стигли до заслужена три бода. Били су бољи […]

недеља, јун 15, 2014 / 10:10

Репрезентација Обале Слоноваче савладала је Јапан са 2:1 (0:1), у другом мечу Групе Ц. Јапанци су водили, али су "слонови" за само два минута успјели да преокрену меч и стигну до тријумфа.

Фантастична фудбалска представа и преокрет у режији Обале Слоноваче за само два минута. "Слонови" су стигли до заслужена три бода. Били су бољи ривал, нарочито у другом полувремену. Јапанци нису успјели да сачувају предност из првог дијела игре.

Лијепу представу на Пернабуко Арени пред око 40.000 гледалаца приредили су играчи Обале Слоноваче и Јапана. Иако је киша падала током цијелог меча, а терен је био натопљен водом, то није спријечило играче оба тима да одрже снажан темпо и покушају да стигну до циља – побједе.

То је пошло за руком популарним "слоновима". Иако по њих није све почело како треба. Имали су од старта благу теренску иницијативу, али први су до поготка дошли играчи Јапана. Послије гужве у шеснаестеру лопта стиже до Хонде, који фантастичним шутем погађа мрежу немоћног Барија.

Јапанци тада препуштају средину противницима, концентрисали су се на одбрану, а пријетили из контри. Имали су неколико прилика да повећају предност. С друге стране "слонови" до одласка на одмор пропуштају неколико шанси за изједначење, тако да се на одмор отишло са предношћу Јапана од 1:0.

Друго полувријеме донијело је још бољу игру "слонова". Ријешени да што прије стину до изједначења напали су са свих страна. Јапанци су некако одолијевали, и покушали да пребаце тежиште игре на средину терена.

Кључан тренутак меча десио се у 60. минуту када је на терен ушао Дидије Дрогба. Од тог момента "слонови" су кренули још силовитије. Само два минута касније услиједило је изједначење, а два минута након тога и комплетан преокрет. Асистент код оба гола био је Орије. Прво је пронашао Бонија, а потом и Жервиња који су одличним ударцима главом матирали Кавашиму.

Јапанци нису успјели да се поврате од овог шока. Покушали су да стигну до бода, али без изгледнијих прилика. "Слонови" нису чували резултат, наставили су да нападају и мало је недостајало да Дрогба повећа предност свог тима, али у неколико наврата није успио.

Наредни меч Обала Слоноваче игра против Колумбије, која је савладала Грчку са 3:0. Јапанци се Састају са Грцима, мечеви су на програму 19. јуна.