Ситију дерби и прво мјесто!

Фудбалери Манчестер Ситија побиједили су градског ривала Јунајтед 1:0 (1:0) и вратили се на прво мјесто на табели, два кола прије краја Премијер лиге. Побједника, а можда и шампионат одлучио је капитен Ситија Венсан Компани који је главом у 45. минуту савладао Давида де Хеу. Екипе су изједначене са по 83 освојена бода, али Сити […]

понедељак, април 30, 2012 / 23:06

Фудбалери Манчестер Ситија побиједили су градског ривала Јунајтед 1:0 (1:0) и вратили се на прво мјесто на табели, два кола прије краја Премијер лиге.

Побједника, а можда и шампионат одлучио је капитен Ситија Венсан Компани који је главом у 45. минуту савладао Давида де Хеу.

Екипе су изједначене са по 83 освојена бода, али Сити има за осам погодака бољу гол разлику па му за прву титулу после 1968. године потребне побједе у последња два кола над Њукаслом и Квинс Парк Ренџерсом.

Сити је заслужено стигао до побједе над градским ривалом који осим неколико полушанси није ни једном озбиљно запријетио Џоу Харту. "Грађани" су контролисали средину терена, играли без грешке у одбрани, а до гола стигли после прекида.

Туре, Насри, Силва, Тевес и Агуеро су константно кружили око казненог простора градског ривала, најбоље прилике имао је Агуеро, једну сјајну и Насри, али није било гола све до корнера Силве у 45. минуту када је Компани феноменално скочио поред Смолинга.

Јунајтед је одолијевао нападима градског ривала до 45. минута, али је у надокнади времена попустио после корнера. Силва је убацио лопту на петерац са десне стране, а капитен Ситија Венсан Компани је сјајно скочио поред Смолинга и главом закуцао лопту у мрежу Јунајтеда.

Са друге стране, Јунајтед није имао рјешења за одбрану Ситија. Руни је временом постајао све фрустриранији услед немоћи, па му ништа није полазило за руком. Остали играчи Јунајтеда су били невидљиви.