СЕРИЈА А: Јанковић два пута у мету, Рома декласирала Интер

Фудбалери Ђенове побиједили су Лацио са 3:2, у 21. колу Серије А, а два гола за домаћина постигао је српски интернационалац Бошко Јанковић. Јанковић је стријелац био у 25. и 46 минуту, а учетвовао је и постизању првог гола за Ђеновљане. Репрезентативац Србије је први гол постигао ударцем са десетак метара искоса десно, после центаршута […]

недеља, фебруар 5, 2012 / 18:35

Фудбалери Ђенове побиједили су Лацио са 3:2, у 21. колу Серије А, а два гола за домаћина постигао је српски интернационалац Бошко Јанковић.

Јанковић је стријелац био у 25. и 46 минуту, а учетвовао је и постизању првог гола за Ђеновљане.

Репрезентативац Србије је први гол постигао ударцем са десетак метара искоса десно, после центаршута Ђузепеа Скулија.

Други гол постигао је после продора Кевина Константа по лијевој страни терена.

Ђенова је повела голом Родрига Паласија у 10. минуту. Јанковић је извео корнер са леве стране, а Паласио је лијепим ударцем са ивице петерца лобовао голмана домаћих Себастијана Фреја.

Јанковић је у 86. минуту изашао из игре, а замијенио га је репрезентативац Словеније Валтер Бирса.

Голове за Лацио постигли су Кристијан Ледезма из пенала у 54. и Алваро Гонзалес у 90. минуту.

Римљани су од 82. минута играли са играчем мање пошто је француски фудбалер Модибо Дијаките добио црвени картон.

Ђенова се побједом попела на осмо мјесто на табели Серије А са 29 бодова, док Лацио и даље има 39 бодова и тренутно је четврти.

Рома је одиграла сјајан меч што је резултирало убједљивом побједом против великог ривала – 4:0 (2:0).

Питање побједника било је ријешено већ на почетку другог полувремена, када је "вучица" другим голом Фабија Боринија повела 3:0. Млади нападач у стријелце се први пут уписао у 41. минуту, а само осам минута касније опет је био бољи од Жулија Цезара.

Водећи гол постигао је Жуан на асистенцију Франческа Тотија у 13. минуту.

Коначан резултат поставио је Бојан Кркић пред крај меча. Шпанац српског поријекла на терен је ушао у 73. минуту.

"Вучица" после 22. кола остаје на шестом мјесту, али је њен заостатак за петопласираним Интером сада само два бода. Рома има и меч мање и у случају освајања нова три бода озбиљно ће се укључити у борбу за Лигу шампиона.