Сеферовић донио побједу Швици

Швајцарска – Еквадор 2:1 (крај). Голом у 93. минуту, Харис Сеферовић донео победу и три бода Швајцарској против Еквадора. Још један преокрет на мечевима Светског првенства у Бразилу. Неколико секунди нас је делило од првог нерешеног резултата на Мундијалу у Бразилу, али је Харис Сеферовић био бржи од судијске пиштаљке и донео Швајцарској велику победу […]

недеља, јун 15, 2014 / 20:56

Швајцарска – Еквадор 2:1 (крај). Голом у 93. минуту, Харис Сеферовић донео победу и три бода Швајцарској против Еквадора. Још један преокрет на мечевима Светског првенства у Бразилу.

Неколико секунди нас је делило од првог нерешеног резултата на Мундијалу у Бразилу, али је Харис Сеферовић био бржи од судијске пиштаљке и донео Швајцарској велику победу против неугодног Еквадора.

Истовремено, наставило се са преокретима у Бразилу. Еквадор је полувремену водио голом Енера Валенсије, да би изабраници Отмара Хицфелда у наставку постигли два гола и стигли до значајне победе и три бода у групи Е.

Какав је Хицфелд маг фудбалске игре говори чињеница да су оба гола за "крсташе" постигли резервисти, прво Мехмеди пар минута пошто је ушао у игру на полувремену, а онда и Сеферовић, којем је победоносни шут био и први контакт са лоптом на мечу.

Еквадорци имају за чим да жале. У већем делу сусрета били су равноправан ривал са Швајцарском, али чини се да је на крају пресудила жеља Јужноамериканаца да задрже нерешен резултат на отварању Мундијала.

Меч је одигран на Националном стадиону у Бразилији, а меч је судио Узбекистанац Равшан Ирматов.

У другом мечу групе Е састају се Француска и Хондурас, а директан пренос тог меча можете пратити на Првом програму РТС-а од 21 сата.