СДС у епизоди: Кад не знам како се изговара, пишем латиницом

Ово би се могло омаћи, као што се и омиче, Влади Српске или НДП-у, али да странка која говори да је актуелна власт лажно патриотска, стварно би требала водити рачуна да не завршава у Фронталовој рубрици Латиничење…

среда, март 21, 2018 / 14:46

ЧЕЗ, која је такође страна фирма, може се написати српским језиком, јер нема дилеме како се изговара и сачинитељ саопштења се не мора мучити да га напише, те се посеже за неписменим нарушавањем српског правописа и ојачава заметак пропасти српског језика и писма. Стварно не знамо шта би ВКБ консалтинг или Иноватрефик холдинг, или Екин текнолоџи изгубили од свог значаја, кад би их неко писао као што чита и читао као што је написано…

Српска демократска странка тражи од Републичког јавног тужилаштва, Правобранилаштва Републике Српске и Министарства унутрашњих послова да се изјасне да ли су фирме "Inovatraffic holding" из Њемачке "Ekin Teknoloji San. Ve Tic. A.S." из Турске и "WKB Consulting" послале опомене пред тужбу или да ли су већ поднијеле тужбу, те колики је тужбени захтјев због наводне штете коју су претрпили због расписаног и окончаног поступка склапања уговора о јавно-приватном партнерству које се односи на постављање радара и камера на путевима Српске. Такође, тражимо да се испита и одговорност надлежних за покретање и вођење ове "квази" набавке којом су интереси Републике Српске доведени у питање.

Овакво поступање власти предвођене СНСД-ом које се састоји од закључивања штетних уговора и расписивања "квази" набавки чији је једини циљ обезбјеђивање услова фирмама да туже Републику Српску и наплате милионске износе стара су пракса рада СНСД-а позната још од случаја ЧЕЗ.

Позивамо Владу Републике Српске да санкционише све одговорне за ову најновију пљачку и штету која пријети буџету Републике Српске.

Скандалозно је да је Влада Републике Српске склапањем штетних послова у вези са набавком радара још једном довела у опасност интересе грађана Републике Српске, који ће поново требати да плате немар СНСД-ових министара из својих џепова. Подсјећамо на бројне примјере када су приватне фирме тужбама тражиле наплату милионских износа од Електропривреде Републике Српске због расписивања, а потом поништавања поступка јавне набавке у Термоелектрани Угљевик.



Оставите одговор