Саша Илић се опростио од црно-бијелог дреса

Пријатељском утакмицом два црно-бела клуба, Партизана и солунског ПАОК-а у којој су Грци славили са 2:1 (2:0), Саша Илић је ушао у историју клуба из Хумске пошто је изједначио рекорд Момчила Вукотића по броју одиграних утакмица за београдски тим. Капитену је, пре почетка меча уручена специјална копачка с угравираним бројем 22. Копачку, изливену у бронзи, уручио му је управо досадашњи власник рекорда по броју наступа Момчило Вукотић.

недеља, октобар 9, 2016 / 10:29

Илић је на стадиону Партизана, против клуба који се сматра братским са београдским црно-белима, одиграо 791. меч у дресу Парног ваљка и тиме стигао легендарног Момчила Моцу Вукотића.

Поклоне капитену Партизана уручили су и представници ПАОК-а, који са клупе предводи некадашњи фудбалер клуба из Хумске Владимир Ивић.

Спортски директор Партизана Ивица Илив је уручио урамљени дрес бившем играчу Партизана, а садашњем тренеру ПАОК-а Владимиру Ивићу.

Илић је на терен изашао у пратњи своје деце, а прошао је кроз шпалир деце обучене у мајице Партизана.

Око 15.000 навијача црно-белих је у тим мометима запевало песму: "Ја бих да игра још мало, јер је Сале само један", а на јужној трибини је истакнут транспарент: "Само један уз великог Моцу".

Илић је 791. пут носио дрес Партизана и стао уз раме легендарног Моце Вукотића који је рекорд по броју мечева поставио пре 32 године. У лепој атмосфери на стадину у Хумској, коју су направили навијачи Партизана и ПАОК-а, победио са црно-бели тим из Солуна са 2:1.
Саша Илић је за Партизан дебитовао 1996. године.

Капитен Партизана, љубимац публике, у игри је био до 22. минута када је испраћен овацијама више од 15.000 навијача који су узвикивали његово име.

Велики аплауз навијача добио је и некада фудбалер Партизана, а сада тренер ПАОК-а Владимир Ивић.

ПАОК је повео у трећем минуту голом Дијега Бисесвар, а исти играч је само пет минута касније дуплирао вођство гостију из Грчке.

Бисесвар је први гол постигао шутем са ивице шеснаестерца, док другог је шутирао из прве са неколико метара од гола Филипа Кљајића.

Фудбалери Партизана су у наставку покушавали да стигну до гола, имали су неколико прилика, а мрежу Жељка Бркића затресли су у 70. минуту. Стрелац је био 17-годишњи Ђорђе Јовановић после асистенције Алена Стевановића.

Непосредно после гола Партизана уследила је велика бакљада с јужне трибине па је
утакмица прекунута на неколико минута.

До краја меча није било голова, а по завршетку утакмице велики број навијача утрчао је на терен. Они су тражили и добили опрему играча оба клуба, који су после утакмице остали у доњем вешу на терену.