Само частан пораз за Партизан у Тел Авиву

Кошаркаши Партизана поражени су у другом колу Евролиге од Макабија у Тел Авиву са 70:66 (19:12, 22:17, 15:11, 14:26). Црно-бели су у финишу меча успјели да дођу до часног пораза, јер им је већим дијелом утакмице пријетила резултатска катастрофа, пошто су скоро цијели меч били у двоцифреном минусу. После нешто нервознијег почетка и неколико изгубљених […]

четвртак, октобар 27, 2011 / 22:06

Кошаркаши Партизана поражени су у другом колу Евролиге од Макабија у Тел Авиву са 70:66 (19:12, 22:17, 15:11, 14:26).

Црно-бели су у финишу меча успјели да дођу до часног пораза, јер им је већим дијелом утакмице пријетила резултатска катастрофа, пошто су скоро цијели меч били у двоцифреном минусу.

После нешто нервознијег почетка и неколико изгубљених лопти на обе стране, Макаби је повео, али је Мачван са четири поена донио прву предност Партизану.

Макаби је брзо успоставио доминацију и повео да 9:5, али је Милосављевић тројком вратио Партизан на минимални заостатак.

Промашили су црно-бели неколико отворених шутева за три поена (Анђушић и Лучић), што је Макаби искористио да на први двоминутни одмор оде са пет поена вишка. Израелци не играју сјајно, али Партизан то није успио да искористи. Црно-бели поново имају проблема са зонским пресингом ривала.

Поенима Папалукаса Макаби на почетку друге дионице иде на прву двоцифрену предност на мечу (25:14). Центри српског шампиона не долазе до изражаја, јер снажном одбраном домаћи кошаркаши не дозвољавају бековима Партизана да им спусте лопту, а када је високи кошаркаши београдског тима и добију добрим удвајањима играчи Макабија успијевају да их зауставе далеко од коша.

Шут за три поена никако није служио домаће, али Партизан никако није могао да спусти минус испод девет поена (29:20).

Успио је Партизан средином друге дионице да приђе на минус шест, али је Макаби брзо вратио двоцифрену разлику. До краја првог полувремена Макаби је одржавао предност од девет поена, да би велику грешку у одбрани црно-белих, тројком уз звук сирене за крај полувремена, казнио Пнини за највећу предност Макабија у првом полувремену (41:29).

Друго полувреме није добро почело за Партизан. Кецман је из аута (први напад) погрешно додао лопту, а поенима Лиора Елијахуа Макаби је после два минута игре у трећој дионици дошао и до плуса од 16 поена (49:33). На све то Никола Пековић је зарадио трећу личну грешку.

Ло и Мачван су вратили Партизан на 12 поена заостатка (49:37), Папалукас је у наредном нападу поентирао, али због гестикулирања према судијама зарадио и техничку грешку. То црно-бели нису искористили да се приближе барем на минус 10, јер је Ло промашио оба бацања, а потом су црно-бели промашили и напад.

Пековић је зарадио четврти пенал, а слабу игру српског шампиона Макаби је казнио тако што је у последњем минуту трећег периода имао и плус 19. Ипак, Ејси Ло је поенима уз фаул, а потом и погођеним додатним слободним бацањем, колико толико умањио минус црно-белих пред последњи квартал (56:40).