Шалке освојио суперкуп Њемачке!

Борусија из Дортмунда и Шалке играли без голова 120 минута, а "плавци" узели трофеј јер су боље изводили пенале. Шалке је освајач првог трофеја у сезони у Њемачкој. У Суперкупу је био бољи од љутог ривала из комшилука, Борусије из Дортмунда, после пенал серије – 0:0, 0:0, 4:3. Освајач Купа је тако надвисио шампиона. Меч […]

недеља, јул 24, 2011 / 08:07

Борусија из Дортмунда и Шалке играли без голова 120 минута, а "плавци" узели трофеј јер су боље изводили пенале.

Шалке је освајач првог трофеја у сезони у Њемачкој. У Суперкупу је био бољи од љутог ривала из комшилука, Борусије из Дортмунда, после пенал серије – 0:0, 0:0, 4:3.

Освајач Купа је тако надвисио шампиона. Меч је одигран у Гелзенкирхену.

Јунак Шалкеа је био голман Ферман, јер је зауставио ударце Гроскројца и Перишића и својој екипи утабао пут до пехара.

Невен Суботић није био у комбинацији за састав Борусије, због потреса мозга који је недавно задобио.