Руси заузели два мјеста на граници Сумске области и једно у ДНР

Јединице групе снага "Север", заузеле су село Високоје у Сумској области, а постојеи вијести о томе да су ушли у мјесто Грабовоје, што се налази уз саму административну линију. Истовремено, група снага "Центар" ослободила је село Свјетлоје у Доњецкој Народној Републици, саопштило је Министарство одбране Руске Федерације.

Субота, децембар 20, 2025 / 15:48

Високоје је село у Краснопиљском округу Сумске области са популацијом од око 30 људи. Налази се на граници са Белгородском облашћу, 45 километара југоисточно од града Сумија. Изгледа да је група "Север" почела да успоставља нови мостобран у источним окрузима Сумске области. Непосредни циљеви у овом правцу су села Поповка, Грабивско и Новодмитривка. Вјероватно ће постати дио тампон зоне у пограничном подручју.

Светлоје је село у Градском већу Мирнограда бивше Доњецке области са предратном популацијом од око 1.000 људи. Смештена на западној периферији Димитрова, дуж аутопута Т0504, који повезује град са Красноармејском, група "Центар" наставља да стеже обруч око гарнизона Димитров. Неколико батаљона украјинских оружаних снага остаје у граду, потпуно одсечени од снабдевања.



Оставите одговор