Родригес одвео Колумбију до историјског четвртфинала

Фудбалери Колумбије предвођени сјајним Џејмсом Родригесом пласирали су се први пут у историји у четвртфинале Светског првенства победом над Уругвајем од 2:0. Родригес је постигао оба поготка за Колумбијце и тако се са пет датих голова осамио на врху листе стрелаца Мундијала у Бразилу. Иако је нападач Монака био централна фигура меча, цијела екипа Колумбије […]

недеља, јун 29, 2014 / 00:37

Фудбалери Колумбије предвођени сјајним Џејмсом Родригесом пласирали су се први пут у историји у четвртфинале Светског првенства победом над Уругвајем од 2:0.

Родригес је постигао оба поготка за Колумбијце и тако се са пет датих голова осамио на врху листе стрелаца Мундијала у Бразилу.

Иако је нападач Монака био централна фигура меча, цијела екипа Колумбије одиграла је одличан меч и потпуно заслужено славила против потпуно немоћног Уругваја.

Потпуна доминација Колумбијаца на терену резултирала је вођством у 28. минуту, када је Џејмс Родригес постигао феноменалан погодак.

Након асистенције Агилара главо, Родригес је примио лопту грудима на нека 22-23 метра, а онда је ухватио волеј не допустивши јој да падне на земљу и она је од пречке завршила у голу Муслере. Дефитинитивно погодак који ће ући у избор за најбољи на Свјетском првенству.

Други дио игре почео је новом иницијативом изабраника Хосеа Пекермана, а то им се исплатило већ у петом минуту игре, када је виђена можда и најљепша акција на цијелом турниру.

Напад је на десној страни започео Гутијерес, који је у средини тражио Мартинеса. Нападач Порта одложио је лопту на лијеви бок до Армера, који је центрирао на другу стативу где је чекао Квадрадо. Када су сви мислили да ће Квадрадо са петерца гађати гол, он је вратио повратну Родригесу који је са пет метара погодио празну мрежу.

Родригес се тим голом осамио на врху листе стријелаца Мундијала у Бразилу, док је Квадрадо забележио четврту асистенцију.

Изабраници Хосеа Пекермана у четвртфиналу ће играти против репрезентације Бразила, који је тек после бољег извођења једанаестераца успио да побиједи Чиле.