Реми Партизана и Новог Пазара

Нови Пазар повео против лидера првенства, али Дијара погодио на почетку другог полувремена. Јагодина побиједила у Ужицу и Борац славио. Аврам Грант је почео да "крцка" наслијеђе Александра Станојевића. Партизан је одиграо само 1:1 против Новог Пазара у гостима. Нови Пазар је још једном показао да је фудбалски град. Чак 9.000 гледалаца дошло је на […]

субота, март 3, 2012 / 15:35

Нови Пазар повео против лидера првенства, али Дијара погодио на почетку другог полувремена. Јагодина побиједила у Ужицу и Борац славио.

Аврам Грант је почео да "крцка" наслијеђе Александра Станојевића.

Партизан је одиграо само 1:1 против Новог Пазара у гостима.

Нови Пазар је још једном показао да је фудбалски град. Чак 9.000 гледалаца дошло је на Градски стадион да гледа премијерни меч у прољећној сезони и велика већина њих (било је и око 500 навијача Партизана) радовала се боду своје екипе.

Партизан је од старта меча преузео иницијативу, и имао је двије шансе, најприје преко Немање Томића, а потом је и Стефан Бабовић могао да погоди да није било Булатовића који је лопту избацио у корнер.

Ерупција одушевљења на стадиону у Новом Пазару у 21. минуту. Емир Лотинац је центрирао са лијеве стране, голман Партизана Владимир Стојковић није кренуо на лопту, иако је ишла у петерац, а штопер Иван Иванов је "заспао". Све је то искористио Адмир Рашчић који је скочио и лагано главом убацио лопту у мрежу.

То је, иначе, први гол који је Нови Пазар дао Партизану ове сезоне. Играли су двије утакмице, најпре на почетку првенства када су црно-бели добили 5:0, а потом је у куп-утакмици у Новом Пазару било 3:0 за шампиона Србије.

Партизан је изједначио у 48. минуту, стријелац је био Ламин Дијара. Сенегалац је био готово непримјетан у првом дијелу, али је из прве шансе погодио. Вукић је враћа лопту Миљковићу на 16 метара, који шутира из прве, лопта се одбија до Дијаре на петерцу и петом је убацује у мрежу.

Имао је Партизан још неколико великих прилика одмах послије гола. Најприје је Томић ставио голмана Ђогатовића на муке, али је успио ногама да избаци лопту у корнер, а потом је Бабовић са неколико метара главом промашио гол.

Нападао је Партизан до краја меча не задовољавајући се бодом. Али, осим ударца резервисте Едуарда у 76. минуту није било опасно по гол домаћина, све до судијске надокнаде када је Ђогатовић сачувао бод домаћину.

У дебију на такмичарској утакмици, нови тренер Партизана Аврам Грант извео је овај састав: Стојковић – Миљковић, Рнић, Иванов, Лазевски – Камара, Бабовић, Томић, Вукић – Дијара, Лазар Марковић.

У тиму Новог Пазара биле су и новајлије у одбрани Ђорђе Туторић и Раденко Булатовић, који су показали да ће много значити одбрамбеној линији тима Љубомира Ристовског.

Чачански Борац се значајно играчки "освјежио" ове зиме. Дошло је девет нових играча, најављен је бијег са дна, бијег из зоне испадања. Нови оптимизам у Чачку, изгледа, није био без основа.

Јер, Борац је побиједио Јавор 1:0, голом новајлије Марка Павићевића, послије центаршута Живковића. Гол је постигнут у 13. минуту, а само четири минута касније играч Јавора Елимоар Силва прави велику глупост. Ударио је противника Продановића без лопте и добио директан црвени картон.

Борац је јесенас забиљежио само један тријумф, и то против Јавора у Ивањици. Од тада пет неријешених и чак девет пораза. Чачани нису знали за побједу на свом стадиону крај Мораве готово цијелу годину. Прецизније, од 21. маја 2011. године када су савладали Црвену звезду (2:0).

Јагодина је још једном показала да је неугодан гост. Побиједила је Слободу у Ужицу послије преокрета.

Слобода је имала иницијативу, играла агресивно, али су се гости потом ослободили и показали зубе. Послије неријешеног првог полувремена, без голова, три гола су виђена у другом. Домаћин је повео, али су гости брзо преокренули.

Стријелац гола за Слободу био је Бразилац Тијаго, изједначио је Гогић, а из једне контре Крстић је донио преокрет.