Рекорд Шпаније, осмица Уругваја

Репрезентације Шпаније и Уругваја пласирале су се у полуфинале Купа Конфедерација из групе Б. Шпанија је савладала Нигерију са 3:0 и тако је обезбиједила прву позицију, док је Уругвај декласирао Тахити 8:0. ‘Фурија’ је поставила и нови свјетски рекорд, пошто није поражена на 28 узастопних такмичарских мечева. Први полуфинални меч на програму је у сриједу, […]

понедељак, јун 24, 2013 / 00:51

Репрезентације Шпаније и Уругваја пласирале су се у полуфинале Купа Конфедерација из групе Б.

Шпанија је савладала Нигерију са 3:0 и тако је обезбиједила прву позицију, док је Уругвај декласирао Тахити 8:0.

‘Фурија’ је поставила и нови свјетски рекорд, пошто није поражена на 28 узастопних такмичарских мечева. Први полуфинални меч на програму је у сриједу, састају се Бразил и Уругвај, а дан касније игра се меч између Шпаније и Италије.

’Фурија’ је рано повела на мечу са Нигеријом, већ у трећем минуту гол је постигао Алба. Питање побједника ријешио је Торес у 62. минуту, а ушао је у игру три минута раније, да би Алба три минута прије краја новим поготком потврдио тријумф Шпаније.

Тахити је од Шпаније примио десет, а од Уругваја осам голова. Шансу је искористио 22-годишњи нападач Палерма Абел Ернандес, који је уписао четири поготка. Осим њега, у стријелце су се уписали Перес, Лодеиро и два пута Суарес.