Реал последњи учесник Ф4

Кошаркаши Реал Мадрида последњи су учесници завршног турнира Евролиге у сезони 2010/2011 пошто су у мајсторици четвртфинала побиједили Валенсију са 66:58. Прво полувријеме мајсторице између Реала и Валенсије донијело је фантастичну нападачку кошарку обе екипе. Екипа Светислава Пешића боље је отворила дуел и предвођена сјајним Душком Савановићем после првих десет минута имала је шест поена […]

петак, април 8, 2011 / 00:05

Кошаркаши Реал Мадрида последњи су учесници завршног турнира Евролиге у сезони 2010/2011 пошто су у мајсторици четвртфинала побиједили Валенсију са 66:58.

Прво полувријеме мајсторице између Реала и Валенсије донијело је фантастичну нападачку кошарку обе екипе. Екипа Светислава Пешића боље је отворила дуел и предвођена сјајним Душком Савановићем после првих десет минута имала је шест поена вишка (17:11).

Савановић је постигао девет од првих 11 поена своје екипе (11:2), али је Мадриђане у игри одржавао Карлос Суарез који је у том периоду изнудио чак пет прекршака гостију.

У другој дионици обе екипе потпуно су се распуцале. Валенсија је са по три поена Де Колоа и Лушчука дошла до двоцифрене предности (23:13), али у наставку првог полувремена сјајни Клеј Такер постигао је чак 12 поена. Ипак, и Валенсија је имала одговор преко Савановића и Мартинеса, па је гостујућа екипа после 20 минута имала минималну предност (42:40).

У других 20 минута игра Валенсије потпуно се распала. Реал је већ у првом нападу наставка тројком Суареса дошао до прве предности на мечу, и до краја је није испуштао. Валенсија је имала пуно проблема са офанзивним скоком противника, али је још више проблема имала са реализацијом у нападу.

Карлос Суарес и Клеј Такер постигли су по 12 поена за Мадриђане, а Серхио Љуљ и Анте Томић додали су по девет. У саставу Валенсије, Душко Савановић је био одличан са 19 поена и шест скокова, док је Рафа Мартинес додао 16.

Душко Савановић није могао сам, па је Валенсија за 20 минута постигла само 16 поена, девет у трећој и седам у четвртој четвртини. Ни Реал није у последњих десет минута био ништа ефикаснији, али је одиграо довољно добро како би забиљежио најважнију побједу у сезони.

Противник Мадриђана у полуфиналу, шестог маја у Барселони, биће израелски Макаби из Тел Авива.

У другом полуфиналу састају се Панатинаикос и Монтепаски Сијена.