Реал иде даље, љепотица у Минхену

Фудбалери Реал Мадрида пласирали су се у осмину финала Лиге шампиона пошто су у четвртом колу Д групе побиједили Лион у гостима са 2:0. У осталим дуелима у групама А, Б, Ц и Д виђени су мање више очекивани резултати. Бајерн је у најбољем мечу вечери савладао Наполи са 3:2 у групи А, а у […]

среда, новембар 2, 2011 / 23:30

Фудбалери Реал Мадрида пласирали су се у осмину финала Лиге шампиона пошто су у четвртом колу Д групе побиједили Лион у гостима са 2:0.

У осталим дуелима у групама А, Б, Ц и Д виђени су мање више очекивани резултати.

Бајерн је у најбољем мечу вечери савладао Наполи са 3:2 у групи А, а у истој групи важан тријумф остварио је Манчестер сити у Шпанији против Виљареала (3:0). У групи Б Интер је побиједио Лил са 2:1, а на дуелу Трабзон – ЦСКА није било голова.

Група Ц донела је нерешен резултат у мечу Бенфика – Базел (1:1) и побједу Јунајтеда против Оцелула (0:0), док је у групи Д, поред побједе Реала у Лиону, Ајакс лако савладао Динамо (4:0).

Група А:

Бајерн је побједом против Наполија практично обезбиједио пласман међу најбољих 16 пошто сада има 10 бодова, три више од Манчестер ситија. Тим Јупа Хајнкеса кренуо је жестоко против Наполитанаца и дјеловало је да ће гости из Италије претрпити дебакл.

Сјајни Марио Гомес у првих 45 минута постигао је хет-трик, али веома важан гол пред наставак меча пао је у самом финишу првог дијела када је Фернандес након прекида смањио на 3:1. У наставку Бајерн је контролисао стање на терену, имао је и играча више од 70. минута (искључен Зунига због два картона), али у 79. минуту све се промијенило.

Прво је Бадштубер искључен, затим је Фернандес постигао и други гол, па су Баварци стрепили у последњих десетак минута. Успјели су ипак да се одбране и остваре вјероватно и кључну побједу.

На утакмици у Шпанији, екипа Роберта Манчинија наплатила је све промашаје против Виљареала са дуела у Енглеској. Сити је сав посао завршио у првом полувремену, а стријелци у убједљивој побједи били су Јаја Туре и Марио Балотели. Српски репрезентативац Александар Коларов одиграо је последњих десетак минута, док је бивши члан Партизана Стефан Савић одиграо цијели меч.

Група Б:

У групи Б Интер је наставио са веома добрим играма у Лиги шампиона, за разлику од Серије А. Плаво-црни забиљежили су дуплу побједу против Лила, а на мечу у Милану голове су постигли Самјуел и Милито. Гости из Француске смањили су у финишу, али више од тога нису могли. Дејан Станковић одиграо је свих 90 минута у домаћој екипи.

У другој утакмици групе Трабзон и московски ЦСКА у Турској нису постигли ниједан гол, па и једни и други после четири меча имају по пет бодова. Српски репрезентативац Зоран Тошић играо је до 70. минута за руску екипу.

Група Ц:

Манчестер јунајтед наставио је да сигурно корача ка пласману у осмину финала побједом над Оцелулом од 2:0. Није било суспендованог капитена Немање Видића, али то није сметало тиму Алекса Фергусона да оствари рутинску побједу. На почетку утакмице стријелац је био Антонио Валенсија, а на крају Вејн Руни.

Са одличним играма у гостима наставио је швајцарски Базел који је одиграо неријешено са Бенфиком у Лисабону. Домаћин је повео рано, у четвртом минуту преко Родрига, али гости се нису предали и дошли су до бода преко Хугела у 64. минуту.

Група Д:

У групи Д лагане побједе остварили су Ајакс и Реал Мадрид. Тим из Амстердама побиједио је загребачки Динамо са чак 4:0, а други гол постигао је српски интернационалац Миралем Сулејмани који је замењен у 72. минуту. Хрватски првак после четири меча није постигао ниједан гол и има гол разлику 0-9.

За разлику од њих, Мурињов Реал Мадрид није примио гол у прва четири дуела. Реал је славио у Лиону головима Роналда, па сада има максималних 12 бодова и гол разлику 10-0.

Ајакс – Динамо 4:0