Ракочевић водио Сијену до побједе, Бамберг славио у Малаги

Кошаркаши Монтепаскија предвођени Игором Ракочевићем направили су подвиг савладавши Галатасарај на гостовању са 67:63 (19:18, 13:15, 18:10, 17:20), док је њемачки Бамберг поразио Уникаху резултатом 90:79 (24:23, 22:17, 21:21, 23:18). Иако је Монтепаски на гостовање у Турску отишао без повријеђених Каукенаса, Лавриновича и Мекејлеба, то их није спријечило да изненаде Галатасарај (67:63), пошто у својим […]

четвртак, децембар 8, 2011 / 22:32

Кошаркаши Монтепаскија предвођени Игором Ракочевићем направили су подвиг савладавши Галатасарај на гостовању са 67:63 (19:18, 13:15, 18:10, 17:20), док је њемачки Бамберг поразио Уникаху резултатом 90:79 (24:23, 22:17, 21:21, 23:18).

Иако је Монтепаски на гостовање у Турску отишао без повријеђених Каукенаса, Лавриновича и Мекејлеба, то их није спријечило да изненаде Галатасарај (67:63), пошто у својим редовима имају једног од најбољих стријелаца Евролиге свих времена – Игора Ракочевића.

Српски плеј је већ у првој четвртини убацио осам поена и најавио да његов тим не треба да брине за одсутне играче. Галатасарај није дозволио противнику да се одлијепи до одласка на одмор, имао у наставку и вођство од 41:32, али је италијански клуб у сјајном серијом 18:2 у трећој четвртини остварио предност коју је сачувао до краја.

У побједи своје екипе Ракочевић је уписао 17 поена, два скока и једну асистенцију за 30 минута, а велики допринос дао је и Дејвид Андресон са 18 поена и осам скокова. Код поражених, истакли су се Јака Лакович са 15 и Лукша Андрић са 14 поена.

Са новим бодовима у групи Д, Монтепаски се са скором 6-2 приближио Барселони у врху табеле.

У оквиру групе Б, њемачки Бамберг је славио на гостовању против Уникахе са 90:79 и изједанчио се са тимом из Малаге, са скором од три побједе и пет пораза.

Неизвесност је виђена само у првој деоници, јер су гости у другој четвртини имали и предност 42:25, али су на одмор отишли са само "плус шест". Покушали су домаћи да ухвате резулататски прикључак, али им то није пошло за руком.

Бамберг је до тријмфа предвподио Џулијус Џенксин са 23 поена, док је Предраг Шупут уписао само четири. Уникахи нису помогле ни врло добре роле Џоела Фриленда и Ерл Роуланда који су меч завршили са по 17 поена.

Евролига, 8. коло:

Група А:

Билбао – Канту 64:67
Нанси – Фенербахче Улкер 53:73
Олимпијакос – Каха Лаборал (четвртак, 21х)
Табела: Канту 5-3, Фенербахче Улкер 5-3, Каха Лаборал 4-3, Олимпијакос 3-4, Нанси 3-5, Билбао 3-5

Барселона – Уникс (четвртак 20:45)
Табела: Барселона 7-0, Монтепаски 6-2, Уникс 5-2, Галатасарај 3-5, Олимпија 1-7, Проком 1-7.