Преображење: Научна потврда народног вјеровања

Сателитска мјерења активности Сунца потврђују тачност српског народног календара и изреку да се на Преображење мијењају гора и вода, тврди експерт за телекомуникације и истраживач Београдске школе метеорологије Милан Стеванчевић.

уторак, октобар 4, 2011 / 09:20

"Подаци са свемирских сонди показују и да се датуми наших највећих верских празника поклапају са годишњим Сунчевим електромагнетним циклусима који доводе до највећих метеоролошких промена у Земљиној атмосфери", рекао је Стеванчевић за "Вечерње новости".

Међутим, остаје тајна, каже Стеванчевић, како су наши преци знали за те процесе на Сунцу кад се они могу регистровати само најновијим инструментима помоћу сателита.

"Резултати најновијих истраживања падавина показују да киша заиста суштински мења хемијски састав у недељи око Преображења. Наиме, анализе показују да се у капима кише од Ђурђевдана до Преображења налазе тешки хемијски елементи који долазе са наше звезде као млаз елементарних честица – Сунчев ветар. После Преображења концентрација тих елемената нагло се смањује и киша од благо киселе, са пХ вредношћу од 5 до 6, постаје неутрална", појашњава он.

Српски календар био је у службеној употреби све до 19. вијека. Сунце је код Срба имало сва одличја човјека: рађало се, имало дјетињство, младост, зрелост и умирало је. Ново младо Сунце, Божић, рађа се 22. децембра, а 1. јануара постаје дијете, Мали Божић. Пунољетство достиже око Ђурђевдана, и живи до 22. децембра, када умире.

Стеванчевић истиче да остаје мистерија како су наши стари знали да се на Преображење "мијења вода" када је то утврђено тек прошле године прецизним хемијским мјерењима.

Према његовим ријечима, НАСА технологија сад даје научну подлогу и гусларским стиховима у којима је "Ђурђев данак – хајдучки састанак", јер баш у то вријеме редовни електромагнетни циклуси на Сунцу изазивају загријавање сјеверне Земљине хемисфере на којој се налази Србија.

Метеоролошки сателити доказују да су "горски цареви" без свемирске технологије послије Митровдана некако знали да Сунце смањује активност на сјеверној хемисфери и мудро се повлачили код јатака на зимовање.

"Народни српски календар на неки начин познаје термине промена електромагнетизма Сунца, а таква прецизност не може бити случајна, јер захтева много знања из космичке метеорологије. Тиме се поново поставља питање неке изгубљене цивилизације", закључује Стеванчевић.



0 КОМЕНТАРА

  1. Ново младо Сунце се рађа 25. децембра. Прије тога умире 22/23. Астрономски, 22 достиже најнижу тачку на хорионту (тад је некад и краткодневица), стоји три дана, и онда се подиже 25. Е сад, ово би требало да важи за грегоријански календар, јер јулијански фула равнодневицу за 13 дана, и то је недостатак текста.

    Како су знали? Дугогодишње искуство народа који су се бавили астрономијом. Како ми не знамо како су изграђене пирамиде?

  2. Хмм..а како су Маје имале најтачније мјерење трајања љетњег и зимског солстицијума, па су отишли тамо Кортез и католички конквистадори да их побију као незнабожце и сад можемо само да бленемо у те њихове пирамиде и астролошке грађевине, док нам педофилне спаучане папе проповједају љубав…x-(

  3. Хмм..а како су Маје имале најтачније мјерење трајања љетњег и зимског солстицијума, па су отишли тамо Кортез и католички конквистадори да их побију као незнабожце и сад можемо само да бленемо у те њихове пирамиде и астролошке грађевине, док нам педофилне спаучане папе проповједају љубав…x-(

Оставите одговор