Постоје разговори са глобалним финансијским институцијама
Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је да постоје разговори Републике Српске и њених институција са одређеним глобалним финансијским институцијама о њеној дугорочној финансијској стабилизацији. „Рачунамо да ћемо једним креативним договором са одређеним финансијским институцијама на глобалном нивоу имати способност да дугорочно обезбиједимо стабилност Српске“, рекао је Додик новинарима у Трну код Лакташа. Он је […]

Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је да постоје разговори Републике Српске и њених институција са одређеним глобалним финансијским институцијама о њеној дугорочној финансијској стабилизацији.
„Рачунамо да ћемо једним креативним договором са одређеним финансијским институцијама на глобалном нивоу имати способност да дугорочно обезбиједимо стабилност Српске“, рекао је Додик новинарима у Трну код Лакташа.
Он је подсјетио да у вријеме док је Република Српска имала проблем са Хашким трибуналом није добила ниједног фенинга од Међународног монетарног фонда /ММФ/, док је помоћ ове међународне финансијске институције све вријеме добијала Федерација БиХ по веома јефтиним условима на дугорочној основи и тако градила неку своју економску и финансијску стабилност.
„Сада када ФБиХ не испуњава обавезе, а Република Српска испуњава онда за цијелу БиХ нема приступа средствима ММФ-а. Из тог разлога ми смо у позицији да своје могућности видимо и на неким другим тржиштима“, појаснио је Додик.
Додик је рекао да Република Српска није високо задужена, као што то поједини желе да прикажу „некаквом галамом“.
Према његовим ријечима, Српска сервисира све своје обавезе на међународном плану и редовно исплаћује све доспјеле ануитете, а на унутрашњем плану њен буџет функционише на начин да приоритет имају исплате пензија, плата и осталих материјалних давања.
Ignorisati (gada) i procesuirati – samo to i ništa više,,,,
Eh ,da nisam kukavica , i da nisam legalista pa da kažem:
Svete bandere…
Ovako mi ostaje samo da ćutim i trpim…