Пораз фудбалера Србије у Сеулу

Фудбалска репрезентација Србије изгубила је у пријатељској утакмици у Сеулу од селекције Јужне Кореје са 2:1. Домаћа екипа повела је у 14. минуту голом Парк Џу Јонга, а вођство је дуплирао Ким Џунг Квон у 54. минуту. Коначан резултат поставио је Радосав Петровић у 86. минуту. Изабраници Владимира Петровића Пижона за четири дана у Мелбурну […]

петак, јун 3, 2011 / 16:11

Фудбалска репрезентација Србије изгубила је у пријатељској утакмици у Сеулу од селекције Јужне Кореје са 2:1.

Домаћа екипа повела је у 14. минуту голом Парк Џу Јонга, а вођство је дуплирао Ким Џунг Квон у 54. минуту. Коначан резултат поставио је Радосав Петровић у 86. минуту.

Изабраници Владимира Петровића Пижона за четири дана у Мелбурну играју пријатељску утакмицу против Аустралије.

Кореја је могла да поведе већ у првом минуту, после контранапада у којем је Ли Џонг Дае шутирао преко гола. Шест минута касније непрецизан је био и Ким Џунг Во.

Добру игру на почетку утакмице Јужна Кореја искористила је у 14. минуту, када је Парк Џу Јонг ударцем главом са десетак метара савладао Бојана Шаранова.

Србија је одговорила у 20. минуту, када је најприје голман Кореје одбранио шут Марка Мирића, а потом је Ранко Деспотовић снажним ударцем уздрмао пречку гола домаћег тима.

Најбољу прилику у првом полувремену „орлови” су имали у 33. минуту, када је Петровић лоб-ударцем са готово пола терена погодио стативу.

Након тога иницијативу је поново преузела Јужна Кореја. У 39. минуту Шаранов је одбранио ударац Ли Кун Хоа, а у завршним тренуцима Ким Чунг Во погодио је спољни део мреже Србије.

Домаћа селекција је прву шансу у наставку утакмице претворила у погодак. Играо се 54. минут када је капитен Ча Ду Ри прошао по десној страни и послао лопту пред гол, где је најспретнији био Ким Џунг Квон.

Јужна Кореја је у 60. минуту могла да постигне и трећи гол, али је Парк Џу Јонг шутирао поред гола из слободног ударца са 20 метара.

Репрезентација Србије је тек у завршници утакмице заиграла нешто боље, а у 74. минуту Невен Суботић је, после корнера који је извео Зоран Тошић, шутирао главом преко гола.

Азијска селекција је у 80. минуту имала одличну шансу да повећа предност, али се истакао голман Шаранов који је одбранио снажан ударац Парк Џу Јонга.

Већ у следећем нападу голман домаћих сачувао је своју мрежу након покушаја резервисте Бране Илића и Тошића.

Пораз „орлова”, други у дуелима са Јужном Корејом, ублажио је Петровић који је у 86. минуту снажним и прецизним ударцем погодио горњи десни угао гола Јужне Кореје.