Подвиг рукометашица Србије, срушен троструки шампион

Рукометашице Србије пласирале су се у полуфинале Свјетског првенства побиједивши актуелног првака свијета и олимпијског шампиона селекцију Норвешке са 28:25! У фантастичном дуелу у Комбанк арени наше рукометашице успјеле су да надокнаде пет голова заостатка и у фуриозном финишу остваре велики тријумф. Екипа Саше Бошковића ће у петак у полуфиналу играти против селекције Пољске која […]

среда, децембар 18, 2013 / 21:51

Рукометашице Србије пласирале су се у полуфинале Свјетског првенства побиједивши актуелног првака свијета и олимпијског шампиона селекцију Норвешке са 28:25!

У фантастичном дуелу у Комбанк арени наше рукометашице успјеле су да надокнаде пет голова заостатка и у фуриозном финишу остваре велики тријумф.

Екипа Саше Бошковића ће у петак у полуфиналу играти против селекције Пољске која је у четвртфиналу изненадила Француску (22:21).

Бриљантне су биле Драгана Цвијић и Сања Дмњановић које су постигле по осам голова, Андреа Лекић дала је 4, а Катарина Кпеж три. На другој страни Локе је постигла пет, аСуланд и Морк по четири.

Србија је кренула одлично и повела је у 3. минуту голом Дамњановићеве са седмерца. Вођство наше селекције је ипак кратко трајало. Суланд је изједначила, а 30-ак секунди касније након контре са крила је погодила и Херем.

Наше рукометашице брзо су изједначиле, али од почетка је било јасно да ће тешко осујетити брзу игру Норвежанки које су са три везана гола у 8. минуту дошле до прве озбиљније предности (5:2).

Селектор Србије Саша Бошковић је у 12. минуту био приморан да затражи тајм-аут након што су Норвежанке дошле први пут до четири гола вишка (7:3).

Није минут одмора превише утицао на Норвежанке које су у 15. минуту први пут дошле и до пет голова предности (9:4). Наша селекција је голом Јелене Живковић смањила на 9:6 три минута касније, али није успијевала да ухвати потпуни прикључак.

Највише проблема правиле су нам Локе, Брејванг, Суланд и Херем које су играле на врхунском нивоу. Нови налет Србија је имала у последњих десетак минута првог дијела. Дамњановићева је постигла два, Цвијичћева један гол и Србија је пришла на само два гола минуса (11:9) у 24. минуту.

Велику разлику у првом полувремену направила су три промашена седмерца наше селекције.

Сања Дамњановић бриљирала је у финишу првог дијела и била је најзаслужнија што је Србија држала прикључак за Норвежанкама. Србија је почела да игра све боље у одбрани, па је у 28. минуту новим голом Цвијићеве пришла на само гол заостатка (13:12).

И публика у Арени прикључила се одличним навијањем, па је посао гошћама знатно отежан. Фантастичан рукомет виђен је у самом финишу првог дијела који је окончан сјајним голом Сање Дамњановић (њен шести) у последњој секунди за 16:15 за Норвешку.

Друго полувријеме почело је веома лоше по наше рукометашице које у првих седам минута наставка нису постигле гол. Норвежанке су то искористиле и са четири поготка вратиле су највећу предност из првог дела (20:15).

То ипак није обесхрабило наше рукометашице које су наставиле да се боре. Нишавић, Цвијић и Крпеж постигле су поготке, прорадила је и одбрана, па је Србија у 42. минуту смањила на 21:19.

Наше рукометашице су наставиле агресивно и у 47. минуту преко Цвијићеве дошле до невјероватног изједначења – 21:21. Имала је Србија прилику и да поведе, али ударац Јелене Ерић погодио је стативу. На другој страни Катарина Томашевић је одбранила седмерац, па је наша селекција голом Андрее Лекић повела са 22:21 у 50. минуту.

Норвежанке су у тим тренуцима дјеловале потпуно погубљено па је Србија преко Катарине Крпеж дошла први пут до +2 (23:21).

Неочекивано сталожено играла је Србија у самом финишу меча, а почетком 54. минуту Цвијићева је новим голом са седмерца донијела и три гола вишка (25:22). То није био крај наше серије пошто је Сања Дамњановић погодила за 26:22 пет и по минута пре краја.

У последњих пар минута није било повратка за Норвежанке. Србија је играла надахнуто и на крају је остварила велику побједу и изборила пласман у полуфинале.