Почео расплет Евролиге: ЦСКА декласирао ПАО

Кошаркаши ЦСКА и Фенербахчеа забиљежили су вечерас побједе у првим утакмицама четвртфинала Евролиге. ЦСКА је убједљиво у Москви савладао Панатинаикос са 93:66 (29:21, 27:6, 21:15, 16:24), док је Фенербахче био бољи од Макабија резултатом 78:71 (16:22, 22:20, 21:16, 19:14). Московљани су у потпуности надиграли Атињане, а питање побједника ријешено је после само 23 минута игре […]

среда, април 15, 2015 / 08:07

Кошаркаши ЦСКА и Фенербахчеа забиљежили су вечерас побједе у првим утакмицама четвртфинала Евролиге.

ЦСКА је убједљиво у Москви савладао Панатинаикос са 93:66 (29:21, 27:6, 21:15, 16:24), док је Фенербахче био бољи од Макабија резултатом 78:71 (16:22, 22:20, 21:16, 19:14).

Московљани су у потпуности надиграли Атињане, а питање побједника ријешено је после само 23 минута игре када је домаћин стекао 30 поена предности (63:33).

Екипа Димитриса Итудиса водила је крајем треће четвртине са максималних „плус 35” (77:42), али је Панатиникос у последњем периоду успио да смањи разлику.

Најбољи у побједничкој екипи био је српски репрезентативац Милош Теодосић који је убацио 18 поена и имао осам асистенција.

Двоцифрени су били још Дру Николс (13), Манучар Маркоишвили (13) и Андреј Кириленко (12), док су се код гостију истакли Џејмс Гист са 14 и Лукас Маврокефалидис са 10 поена.

Фенербахче је до тријумфа предводио српски репрезентативац Немања Бјелица, који је уписао 13 поена и 12 скокова уз четири асистенције и једну блокаду, док је најефикаснији био бивши играч Партизана Јан Весели са 23 поена.

Џереми Парго постигао је 25 поена, а двоцифрени учинак код Изреалаца имали су још Јогев Охајон са 12, Алекс Тајус са 11 и Девин Смит са 10 поена.

ЦСКА и Фенербахче ће бити домаћини и у четвртак, а серија се у понедељак, 20. априла сели у Атину, односно Тел Авив.