Почели преговори шесторке и Ирана
Представници преговарачке "шесторке" (САД, Русије, Велике Британије, Кине, Француске и Њемачке) и Ирана почели су у суботу у Истанбулу разговоре о спорном нуклеарном програму те земље. "Шесторка" и Иран последњи пут су се састали у јануару 2011, такође у Истанбулу, али нису постигли договор о нуклеарном пројекту Техерана, кога Запад оптужује да прави нуклеарно оружје. […]

Представници преговарачке "шесторке" (САД, Русије, Велике Британије, Кине, Француске и Њемачке) и Ирана почели су у суботу у Истанбулу разговоре о спорном нуклеарном програму те земље.
"Шесторка" и Иран последњи пут су се састали у јануару 2011, такође у Истанбулу, али нису постигли договор о нуклеарном пројекту Техерана, кога Запад оптужује да прави нуклеарно оружје.
Упућени у преговоре наводе да би најоптимистичнији резултат састанка могла бити одлука о наставку преговора у Багдаду.
Шеф турске дипломатије Ахмет Давутоглу, чија земља има улогу посредника између Техерана и "шесторке", рекао је после сусрета са шефом иранског преговарачког тима Саидом Џалилијем у петак, да ће "по окончању састанка у суботу бити добрих вијести".