Почеле квалификације Лиге Европе

У уторак су почеле квалификације за Лигу Европе, а побједе у првим мечевима остварили су Карабах, Гефле и Бела Таун. Представник Азербејџана славио је минималним резултатом у Скопљу против Металурга, док је шведски Гефле са 3:0 у Естонији већ ријешио двомеч са Транс Нарвом. Минималну побједу на свом терену остварио је Бела Таун из Велса […]

среда, јул 3, 2013 / 08:48

У уторак су почеле квалификације за Лигу Европе, а побједе у првим мечевима остварили су Карабах, Гефле и Бела Таун.

Представник Азербејџана славио је минималним резултатом у Скопљу против Металурга, док је шведски Гефле са 3:0 у Естонији већ ријешио двомеч са Транс Нарвом.

Минималну побједу на свом терену остварио је Бела Таун из Велса над другим представником Естоније, Левадијом, док је други тим из Азербејџана Казар Ленкоран играо 1:1 са Слиемом на Малти.

Побједу Карабаху у слабој фудбалској представи у Скопљу донио је Рејналдо половином другог дијела игре. Други тим из Азербејџана је у мечу препуном гол шанси повео на Малти голом Нилда већ у 14. минут, да би упорни гости пола сата пре краја голом Оавучија стигли до изједначења.

Швеђани су постепено сламали Транс Нарву, повели су крајем првог полувремена аутоголом Дубокина, предност су дуплирали у 57. минуту преко Далберга, да би Ланто у трећем минуту судијске надокнаде вјероватно ријешио двомеч.

Бела Таун је изненадила Левадију голом Шеридана већ у четвртом минуту утакмице. У сриједу се састају Фуглафјордур (Фарска острва) и Линфилд (Сјеверна Ирска), док се још 33 утакмице играју у четвртак. Међу њима је и гостовање Војводине на Малти против Хибернијана.