Почела лига коју сви гледају

Фудбалери Манчестер ситија су побједом почели нову сезону у Премијер лиги, пошто су у гостима савладали Њукасл са 2:0. Голове за актуелног шампиона Премијер лиге постигли су Давид Силва у 39. и Серхио Агуеро у 92. минуту. Изабраници Мануела Пелегринија освојили су веома значајне бодове на "врућем" терену против непредвидивог ривала. Сити је био бољи […]

понедељак, август 18, 2014 / 07:55

Фудбалери Манчестер ситија су побједом почели нову сезону у Премијер лиги, пошто су у гостима савладали Њукасл са 2:0. Голове за актуелног шампиона Премијер лиге постигли су Давид Силва у 39. и Серхио Агуеро у 92. минуту.

Изабраници Мануела Пелегринија освојили су веома значајне бодове на "врућем" терену против непредвидивог ривала. Сити је био бољи ривал и заслужено је дошао до тријиумфа.

Екипа Мануела Пелегринија боље је почела меч, а шансе за погодак нису искористили Един Џеко и Самир Насри, а покушао је и Стеван Јоветић. Средином полувремена играчи Њукасла су се ослободили притиска, али нису били успјешни у завршници.

Бољу и ангажованију игру у првом полувремену крунисали су на време, у самој завршници, у 39. минуту Сити је повео голом Давида Силве. Јаја Туре је са своје половине послао добру лопту до Џека, који је петом вратио до Силве, а овај је из трка послао у мрежу Њукасла.

У другом дијелу утакмице Сити је имао много среће, јер је Њукасл свим силама настојао да дође барем до ремија, створио је бројне шансе, најповољнију Перез у 84. минуту, али су гости одољели притиску и сачували мрежу.

Пропуштене прилике домаћих "сврака" казнио је Агуеро у судијској надокнади за коначан успјех Манчестер ситија. Поново је Туре послао одличну лопту, пронашао је Агуера који је побјегао одмбрамбеним играчима Њукасла и голом потврдио побједу Ситија.

Репрезентативац Србије Александар Коларов био је стартер на Сент Џејмс парку и одиграо је свих 90 минута, док Матија Настасић није био ни на клупи.

У наредном, другом колу, Манчестер сити дочекује Ливерпул, који је раније данас победио Саутемптон са 2:1, док је Њукасл гост Астон Виле.