Почела енглеска Премијер лига, Ливерпулу само бод!

"Црвени" освојили само бод против Сандерленда на Енфилду – 1:1, Арсеналу бод у Њукаслу, Болтон "разбио" новајлије Квинс парк ренџерс – 4:0. У уводних шест утакмица Премијер лиге ниједан домаћин није побједио! На Енфилду су уочи почетка првенства имали велике амбиције, да коначно изађу из сенке Манчестер јунајтеда, Челсија, Арсенала… Међутим, судећи према старту екипе […]

недеља, август 14, 2011 / 09:28

"Црвени" освојили само бод против Сандерленда на Енфилду – 1:1, Арсеналу бод у Њукаслу, Болтон "разбио" новајлије Квинс парк ренџерс – 4:0.

У уводних шест утакмица Премијер лиге ниједан домаћин није побједио!

На Енфилду су уочи почетка првенства имали велике амбиције, да коначно изађу из сенке Манчестер јунајтеда, Челсија, Арсенала… Међутим, судећи према старту екипе Кенија Даглиша, од тога ни ове сезоне неће бити ништа. Бод из Ливерпула однио је Сандерленд – 1:1.

"Црвени" не пријају Сандерленду, побједили су их осам пута на последњих десет мечева, а почетак је наговештавао да ће серија бити настављена.

Домаћин је у уводним минутима имао пенал, направљен над Луисом Суарезом, који га је и извео, али није био прецизан. Ипак, да није испао из голгетерске форме са Купа Америке, потврдио је недуго затим, у 12. минуту – 1:0.

Међутим, изједначење и бод гостима донео је Себастијан Ларсон у 57. минуту.

Арсенал је имао иницијативу на гостовању у Њукаслу, нападао, али је то углавном било "умирање у лепоти". Најбољу шансу имао је Ван Перси, чији је шут из изгледне позиције изблокиран.

Да ствари буду горе по "тобџије", појачање из Лила Жервињо добио је црвени картон због ударања пргавог Џоија Бартона у 75. минуту. Жервињо је покушао да одглуми фаул за једанаестерац, Бартон је притрчао да му одржи лекцију, а у гужви која је услиједила, нападач из Обале Слоноваче испао је крајње наиван…

Болтон је био убједљив на гостовању новајлији у Премијер лиги, Квинс парк ренџерсу – 4:0, а други повратник у друштво најбољих, Норич, остао је непоражен на гостовању Вигану – 1:1.

Радосав Петровић због папирологије није имао право да дебијуте за Блекбурн, који је изгубио од Вулвса, за које није играо Ненад Милијаш (на клупи).

Домаћин је повео преко Маура Формике у 20. минуту, одмах затим изједначио је Стивен Флечер, а тријумф "вуковима" донео је Стивен Ворд на старту другог полувремена.

Астон Вила са новим менаџером Алексом Меклишом играла је без голова на гостовању Фуламу.