Побједе Звезде и Војводине, Јагодина од очаја до сјаја

Фудбалери Црвене звезде и Војводине победили су по 2:0, док је Јагодина поражена 3:2, у првим мечевима 2. рунде квалификација за Лигу Европе. Звезда је надигрла исландски ИВБ у мечу у којем је морала убједљивије да тријумфује, док је Воша побиједила Хонвед са играчем мање. Јагодина је после храбре игра ипак поражена од искуснијег Рубина, […]

четвртак, јул 18, 2013 / 22:45

Фудбалери Црвене звезде и Војводине победили су по 2:0, док је Јагодина поражена 3:2, у првим мечевима 2. рунде квалификација за Лигу Европе.

Звезда је надигрла исландски ИВБ у мечу у којем је морала убједљивије да тријумфује, док је Воша побиједила Хонвед са играчем мање.

Јагодина је после храбре игра ипак поражена од искуснијег Рубина, али је одиграла меч за памћење у којем је стигла до првих голова у Европи.

Звезда је одиграла солидно већи дио меча пред око 32.000 навијача, контролисала меч, и на крају стекла солидну предност пред реванш.

Нејц Печник постигао је првенац, а Никола Мијаиловић сјајан гол за 2:0, против ривала који је претио углавном са дистанце и био опасан само захваљујући грешкама "црвено-белих".

Фудбалери Војводине су за разлику од претходних сезона показали изузетну зрелост у дуелу са Хонведом. Играли су стрпљиво и повели у 19. минуту голом Бранислава Трајковића.

Само два минута касније преоштро је искључен Настић, али играч мање није поремерио Новосађане. Иако бројчано слабији, нису дозволили Мађарима да преузму контролу, те стрпљиво чекали свој шансу.

Дочекали су је 20 минута прије краја када је Абубакар Умару изнудио пенал, а Огњен Врањеш реализовао најстрожу казну за великих 2:0 пред реванш.

Екипа Јагодине није успјела да избјегне пораз од Рубина, али је постигла прве историјске голове у Европи и достојно се супротставила искуснијем ривалу.

Јагодинци су поражени 2:3 од екипе из Казања, а стријелци за домаћина били су Дамјановић и Леповић у одличном другом полувремену нашег освајача Купа.