Побједа Реала, Роналдо стигао до 200 голова у Примери

Фудбалери Реал Мадрид остварили су 18. побједу у низу у свим такмичењима тако што су у 14. колу Примере на свом терену били бољи од Селте са 3:0, а сва три гола постигао је Кристијано Роналдо. Роналдо је са хет-триком против Селте дошао до 200 голова у шпанском националном шампионату, а директно је утицао на […]

субота, децембар 6, 2014 / 21:59

Фудбалери Реал Мадрид остварили су 18. побједу у низу у свим такмичењима тако што су у 14. колу Примере на свом терену били бољи од Селте са 3:0, а сва три гола постигао је Кристијано Роналдо.

Роналдо је са хет-триком против Селте дошао до 200 голова у шпанском националном шампионату, а директно је утицао на то да Реал упише и 18. побједу у низу са чиме се изједначио са Барселоном која је то учинила у сезони 2005/06, а прилику да сами стану на врх тога рекорда имаће против Лудогореца у Лиги шампиона.

Први гол стигао је девет минута прије краја првог полувремена након што је Роналдо, чини се, исценирао једанаестерац, јер је Џони буквално само дотакао Португалца који је једва дочекао да падне у једанаестерцу. Судија Маљенко је показао на бијелу тачку одакле је постигнут први погодак.

Краљевски клуб је удвострчио предност у 65. минута након што је стигла лопта на неких шест, седам метара од гола Селте, те Кабрал није добро интервенисао и намјестио Роналду да из волеја погоди доњи десни угао гола Алвареза.

Закључни ударац задат је девет минута прије краја утакмице након продора Марсела по лијевој страни и центаршута који је сачекао, ко други, до Роналдо који је из прве затресао мрежу, трећи пут на сусрету, за печат побједи Реала на свом терену.