Побједа Партизана, без очекиваних инцидената

Побједу Партизану донио је Португалац Мореира, голом у 6. минуту 139. вечитог дербија. Мореира је довео свој тим у вођство у 6. минуту. Погријешио је Ђорђевић који је додао лопту до Клеа, овај је прослиједио до Мореире који је лако савладао Стамековића. Партизан је тако четврти пут за редом однио побједу са Маракане, истовремено наставивши […]

субота, октобар 23, 2010 / 13:06

Побједу Партизану донио је Португалац Мореира, голом у 6. минуту 139. вечитог дербија.

Мореира је довео свој тим у вођство у 6. минуту. Погријешио је Ђорђевић који је додао лопту до Клеа, овај је прослиједио до Мореире који је лако савладао Стамековића.

Партизан је тако четврти пут за редом однио побједу са Маракане, истовремено наставивши низ од 8 дербија без пораза, рачунајући и једну куп утакмицу.

Након ране предности која је одредила ток и исход меча, Партизанови играчи су контролисали ритам меча. Крстајић је без грешке командовао одбраном, а Звездина иницијатива у другом полувремену је била јалова.

У 12 минуту Звезда погађа стативу. Короман је прошао по средини, додао на десну страну до Вешовића који је ценртирао у празно, натрчао је Каду, који са 12-13 метара шутира у лијеву стативу Стојковићевог гола.

Узбудљив почетак дербија се наставља и у 15 минуту, шутирао је Немања Томић, Стаменковић је кратко одбио лопту, а рашчистио капитен Ђорђевић.

Звезда напада углавном са десне стране преко Вешовића. Расположен је и Короман, док је један од најопаснијих вездиних голгетера, Калуђеровић, добро чуван.

У 25. минуту Партизан изводи 2 узастопна корнера. Први је изборио након што Стаменковић одбија ударац Илића са 27 метара. Након изведеног корнера поново шутира Илић, и поново звездин голман одбија лопту у корнер.

Након Партизанове иницијативе и 5. корнера који је добрим продором изборио Миљковић, Звезда одлучније креће у напад. Центаршут Коромана не проналази никог у црвено-бијелом дресу.

Звезда има иницијативу и лопту у ногама, али је њен напад прилично статичан. Прилику имају у 35 и 39 минуту, када изненада долазе до гола. први пут интевенише Стојковић, други пут Вешовић је изборио корнер, али из њега Звезда није угрозила гол ривала.

У другом полувремену Петровић добро продире, али Клео је непрецизан након његовог додавања. Звезда поново притиска, далеко агилнија игра њених играча, али им и даље не улазе у најозбиљније прилике.

Тренер Звезде Александар Кристић је направи једну измјену, замијенивиши Вешовића Трифуновићем. Партизанов тренер је из игре Клеа и убацио Боју. Ушао је и Бабовић.

Управо је Боја у 66. минуту имао најбољу прилику. Прошао је са лијеве стане и шутирао искоса. Лопта прелијеће Стаменковића и погађа пречку.

Звезда је имала велику прилику у 71 минуту. Шутирао је Каду, стојковић одбио лопту, у прилику је дошао данас изузетно агилни Трифуновић, али његов ударац је изблокиран. Одмах након тога у контри је био Бабовић, али је био усамљен.

Боја и у 76. минуту прави проблеме звездиној одбрани, проналази простор на средини и шутира поред гола са неких 20 метара.

Исти играч је у прилици у 82. минуту, али га Звездина одбрана зауставља.

До краја Партизан је сачувао своју мрежу без већих узбуђења. Партизанови играчи су отрчали под јужну трибину да прославе побједу са навијачима. партизан се изједначио са Звездом на врху табеле са 22 бода.

Тренер црвено-белих Александар Кристић је изјавио после меча да је незадовољан и игром и резултатом.

-Тај гол на почетку меча нас је пресекао и нисмо успели да нађемо своју игру. Незадовољан сам и игром и резултатом, али превенство траје 30 кола и идемо даље.

Тренер Партизана Александар Станојевић је изјавио да је његов тим уморан од напорног ритма.

-Није ово била наша игра, али тим је уморан, тројица најбољих играча су тражили измене. Ритам који играмо је напоран, али можемо да будемо задовољни победом, иако нисмо бриљирали игром.
Без инцидената
Иако су све карте распродане, стадион није испуњен и на њему се налази око 20.000 гледалаца. Дерби прати озрачје немира и сукоба, те је утакмица проглашена догађајем високог ризика. Београд обезбјеђује 4.000 полицајаца и за сада није било никаквих инцидената.

Тимови су изашли на терен у следећим саставима.

ЗВЕЗДА: Стаменковић, Нинков, Ђорђевић, Ли Ади, Тошић, Исах, Миловановић, Вешовић, Каду, Короман, Калуђеровић.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Миљковић, Јовановић, Крстајић, Лазевски, Смиљанић, Петровић, Мореира, Томић, Саша Илић, Клео.