Побједа Мексика упрвкос судијама

Мексико је на старту А групе Мундијала у Наталу остварио врло важну побједу против Камеруна, побиједивши један од најбољих афричких тимова са 1:0 (0:0). Гол одлуке пао је у 60. минуту када је најбољи појединац меча Пералта савладао немоћног Итанђу. Побједа мексичке репрезентације би била убједљивија да опет суђење није било на нивоу свјетског првенства, […]

петак, јун 13, 2014 / 23:19

Мексико је на старту А групе Мундијала у Наталу остварио врло важну побједу против Камеруна, побиједивши један од најбољих афричких тимова са 1:0 (0:0).

Гол одлуке пао је у 60. минуту када је најбољи појединац меча Пералта савладао немоћног Итанђу. Побједа мексичке репрезентације би била убједљивија да опет суђење није било на нивоу свјетског првенства, може се слободно рећи да су им поништена два чиста гола. Сада Камеруну остаје грчевита борба и много тежи ривали у наставку такмичења.

Мексиканцима је припао почетак утакмице, док су се Камерунци опредијелили за дефанзивну варијанту. Играчку иницијативу Мексико је могао лако да крунише голом у 12. минуту, када је након центаршута Агилара са десне стране опасни Ђовани Дос Сантос послао лопту у мрежу. Ипак, главни судија Колумбијац Ролдан је након асистенције првог помоћника, чини се без потребе поништио чист гол.

Камерунци су тек у 22. минуту имали прву озбиљнију прилику, коју нажалост опасни стријелац Ето није успео да претвори у погодак. Тек тада се распламсала игра на средини терена, па се са нестрпљењем чекало на погодак. Дос Сантосу је и у 30. минуту поништен чист погодак, опет је Роланд на асистенцију првог помоћника на разочарење Мексиканаца морао да заустави игру. Љутио се најбољи играч Мексика али је Колумбијац био неумољив.

Одмах на почетку другог полувремена у 48. минуту Мексиканцима се указала велика шанса. Опасни Пералта је изашао сам испред голмана Камеруна и када се очекивао сигуран погодак, услиједио је слаб шут Пералте и одлична интервенција голмана Итанђе који је правовременом интервенцијом сачувао своју мрежу.

Асу – Екото је у 58. минуту добро извео слободан ударац, али је лопта прошла тик поред стативе мексичког тима.

Мексико је повео у 60. минуту, била је то дуга акција коју је започео на средини терена неуморни Ерера. Услиједила је правовремена асистенција до Дос Сантоса који је са десетак метара слабо шутирао, тек толико да Итанђе добро интервенише. међутим, у наставку акције Пералта је добро пратио акцију, уследио је снажан ударац ка голу Камеруна: Мексико – Камерун 1:0!

Покушао је селектор Камеруна да освјежи свој напад, па је тако у финишу меча дао шансу нападачу Вебу који је замијенио Сонга. Додуше, може се слободно рећи да је Самјуел Ето, иначе прва звијезда камерунског тима, био готово непримјетан на старту Мундијала…

Стадион: Арена дас Дунас у Наталу.– Гледалаца: око 30.000.– Судија: Вилмар Роланд (Колумбија).– Стрелац: Пералта у 60. минуту за Мексико.– Жути картони: Морено (Мексико), Џегуе (Камерун)

Мексико: Очоа, Агилар, Маркез, Родригез, Морено, Лајун, Ерера (од 90. Салцидо), Гвардадо (од 69. Фабиан), Васкез, Дос Сантос, Пералта (од 73. Хернандез).

Камерун: Итанђе, Нмке (од 46. Џегуе), Енкулу, Шеду, Асу – Екото, Мбија, Сонг (од 79. Вебо), Ено, Муканђо, Ето, Мотинг. Д. Т.