Пехар остао у Добоју, Слога побједник купа

Рукометаши бањалучког Борца нису успјели да, већ освојеном трофеју у Купу Босне и Херцеговине, придуже и пехар намијењен побједнику Купа Републике Српске. Играчи Драгана Марковића су у финалној утакмици завршног турнира, одржаног у Добоју, поражени од домаће Слоге резултатом 29:27. Домаћи састав био је бољи ривал током цијелог меча – у првом полувремену изабраници Зорана […]

недеља, јун 5, 2011 / 19:47

Рукометаши бањалучког Борца нису успјели да, већ освојеном трофеју у Купу Босне и Херцеговине, придуже и пехар намијењен побједнику Купа Републике Српске.

Играчи Драгана Марковића су у финалној утакмици завршног турнира, одржаног у Добоју, поражени од домаће Слоге резултатом 29:27.

Домаћи састав био је бољи ривал током цијелог меча – у првом полувремену изабраници Зорана Докића су били у предности која се кретала од 2 до 4 гола више од "црвено-плавих", а на полувријеме су отишли са +3 (16:13). Најбољи појединац у домаћем саставу у том дијелу игре био је голман Аднан Шабановић, који је у првих 30 минута одбранио осам шутева рукометаша Борца.

У другом полувремену, домаћи тим поново на крилима Шабановића, одржава стечену предност, у једном тренутку стиже и до пет голова вишка (23:18), да би потом рутински привео утакмицу крају за коначних 29:27.

Најефикаснији играч Борца, уједно и играч са највише погодака на цијелом мечу, био је Иван Карачић, који је десет пута затресао мрежу Добојлија, Фарук Халилбеговић је постигао 6, а Мирко Микић пет голова. У побједничком тиму Павлов је био прецизан седам пута, док су Вукићевић и Докић постигли по један гол мање.

По завршетку финалне утакмице проглашени су и најбољи појединци турнира. Титулу за најбољег стријелца понио је играч Борца Мирко Микић, најбољи голман је Аднан Шабановић из добојске Слоге, док је најбољи играч Никола Докић, такође из редова Добојлија.

СЛОГА: Катичић, Илић, Митровић, Антоновић 1, Станковић, Докић 6, Радуловић, Павлов 7 (2), Вукићевић 6, Шабановић, Панић, Станојевић, Бељић 4, Кузман, Мањић 5. Тренер: Зоран Докић.

БОРАЦ m:tel: Блажевић, Дејановић, Пуцаревић, Малић, Гарић, Сабљић, Панић, Халилбеговић 6, Микић 5 (2), Тркуља, В. Врањеш 3, Шубара, Карачић 10 (3), Радуловић 3, Мелић, Ф. Врањеш. Тренер: Драган Марковић.