Павић: Ердоган није мој лидер

Предсједник Демократског народног савеза Марко Павић изјавио је Срни да турски премијер Тајип Ердоган није његов лидер, иако га тако види бошњачки члан Предсједништва БиХ Бакир Изетбеговић, те истакао да није добродошло било какво мијешање Турске у унутрашње ствари БиХ. "Ердоган није мој лидер и самим тим није наш заједнички лидер и вриједност", рекао је […]

четвртак, фебруар 16, 2012 / 16:19

Предсједник Демократског народног савеза Марко Павић изјавио је Срни да турски премијер Тајип Ердоган није његов лидер, иако га тако види бошњачки члан Предсједништва БиХ Бакир Изетбеговић, те истакао да није добродошло било какво мијешање Турске у унутрашње ствари БиХ.

"Ердоган није мој лидер и самим тим није наш заједнички лидер и вриједност", рекао је Павић, реагујући на јучерашњу изјаву Изетбеговића да Ердоган не припада само Турцима већ је "наша заједничка вриједност" .

Павић је додао да је Ердоган премијер једне велике државе коју БиХ поштује, али која нема надлежности на Балкану.

"Турска није потписник Дејтонског мировног споразума, што значи да не може одговарати за његово спровођење. Мени не смета политика Турске него однос наших бошњачких политичара који стално призивају неког са стране и грешка је политичког врха Бошњака што непрекидно иду неком и негдје да ријеше питања унутар БиХ. Час је то Брисел, час Лондон, сад је то Анкара и слично", навео је Павић.

Он је истакао да БиХ мора сама да ријеши унутрашње проблеме.

"Што прије то схватимо, прије ћемо ријешити проблеме које имамо", истакао је Павић.

Он је подсјетио да општина Приједор има потписану повељу о братимљењу са општином Маниса из Турске.

"У марту ће општинска делегација Приједора опет ићи у Турску на један традиционални локални фестивал, али то је нешто друго. Свако мијешање Турске у унутрашње ставри БиХ није добродошло", истакао је Павић.

Џолијевој фали само још Педи Ешдаун

"Поред свих које је набројала /Ричарда Холбрука, Веслија Кларка, Кофија Анана/, само јој је још Педи Ешдаун недостајао и онда би она била сигурна да има филм који не одговара стварности", рекао је Павић Срни.

Он је додао је код овог филма у питању непринципијелност Џолијеве, која је у једном моменту рекла да прави умјетнички, а не документарни филм, да би касније изјавила да је жељела да у тај филм унесе што више чињеница.

"Ја нисам гледао тај филм и не бих га коментарисао ни са умјетничког, нити било ког другог аспекта, али ако је само једну страну приказала у негативном свјетлу, мислим да он не може имати ону вриједност која се могла очекивати", рекао је Павић.

Он сматра да је основано тврдити да се Џолијева с неким консултовала, па чак да је и плаћена да направи филм којим ће оцрнити једну страну и продужити агонију српског народа.

"Умјесто тога, требало је да направи ратни филм, који као и сви ратни филмови носи антиратну поруку, а овај филм носи једну врло ружну поруку и зато је он нешто што ће врло брзо проћи. Она је на нашој несрећи покушала да гради своју режисерску каријеру и што се мене тиче овдје није успјела", истакао је Павић.

Џолијева је раније потврдила да је прије снимања филма разговарала са свима до којих је могла да дође, укључујући Кофија Анана, Ричарда Холбрука, Веслија Кларка, Била Клинтона, те жртве рата. Њен филм "У земљи крви и меда" премијерно је приказан прије два дана у сарајевској дворани "Зетра".



Оставите одговор