Партизану пошло за руком да испадне од Шамрока

Путуј Европо! Тако би се могао окарактерисати учинак српских представника на европској сцени у новој сезони. Послије дебакла Црвене звезде, која је из Европе елиминисана након дуела са француским Реном, фудбалери српског шампиона су у реваншу на свом терену поражени од ирског Шамрока са 2:1! Гости су из три прилике и уз једну стативу стигли […]

петак, август 26, 2011 / 06:36

Путуј Европо! Тако би се могао окарактерисати учинак српских представника на европској сцени у новој сезони.

Послије дебакла Црвене звезде, која је из Европе елиминисана након дуела са француским Реном, фудбалери српског шампиона су у реваншу на свом терену поражени од ирског Шамрока са 2:1! Гости су из три прилике и уз једну стативу стигли до жељеног циља, највећег у историји, а црно-бијелима остаје да, послије Генка, поново жале за пропуштеним шансама.

Морали су изабраници тренера Александра Станојевића да буду много ефикаснији. Партизан је у четвртак увече поред гола Волкова имао 12 стопостоних прилика и ниједну није искористио! А када се то све не искористи, не може се ни очекивати другачији исход! Броје се голови, а не пропуштене шансе. Такође, очигледно је да српским клубовима недостају брзи фудбалери, као и репрезентацији, како би се играо што модернији фудбал.

Навијачи на стадиону у Хумској су након другог гола Шамрока почели са покличима "Управа напоље!", а наредних дана ћемо видјети каква ће бити реакција клуба из Хумске.

Партизан је прилично доминирао у првом полувремену, имао лопту више у посједу, нападао и имао уз погодак и двије стопостотне прилике након удараца Волкова и Јованчића. Новалија из Рада је на старту меча промашио читав гол након велике грешке голмана Томпсона. Четири минута прије водећег поготка, Волков је опасно припријетио након покушаја Едуарда главом, али је Томпсон маестрално зауставио његов покушај да лопту смјести у мрежу. Са друге стране, гости су имали два-три ударца ка голу Радише Илића, углавном послије грешака одбране црно-бијелих.

Послије вођства било је за очекивати да српски шампион заигра растерећеније и у другом полувремену доврши започети посао. Међутим, као и у првом мечу црно-бијели су ријешили да чувају резултат, а то им се убрзо обило о главу. Шамрок је преузео ствар у своје руке и то му се на крају исплатило. У 58. минуту, послије корнера са десне стране и велике гужве, лопта се некако одбила до десног бека Саливена, а овај као из топа са 25 метара, мало искоса са десне стране, лопту шаље у десну страну гола Партизана – 1:1. Драма око уласка у Лигу Европе настављена је и послије 90 минута.

У продужецима Партизан је добро кренуо и имао у 92. минуту погођен оквир гола послије слободног ударца Бабовића, али у наставку поново је опао ниво игре обе екипе. Онда је у 113. минуту услиједио хладан туш – пенал за Шамрок. Послије грешке Рнића, Килдуф је шутирао, голман Илић је спасио гол, а онда срушио Шепарда и судија из Словачке је показао на бијелу тачку. Са 11 метара прецизан је био О’Донел и донео предност од 2:1 и пласман у Лигу Европе ирском шампиону…