Партизану измакао реми у надокнади времена

Фудбалери Партизана поражени су од Генка са 2:1 у првој утакмици 3. кола квалификација за Лигу шампиона. Црно-бели су повели у 65. минуту голом Томића, који је у 70. скривио једанаестерац. Фосен је изједначио а Огуњинми је у 90. минуту поставио коначан резултат од 2:1. Реванш утакмица игра се 3. августа у Београду. Партизан има […]

уторак, јул 26, 2011 / 23:10

Фудбалери Партизана поражени су од Генка са 2:1 у првој утакмици 3. кола квалификација за Лигу шампиона. Црно-бели су повели у 65. минуту голом Томића, који је у 70. скривио једанаестерац.

Фосен је изједначио а Огуњинми је у 90. минуту поставио коначан резултат од 2:1. Реванш утакмица игра се 3. августа у Београду.

Партизан има за чим да жали будући да је у првом полувремену доминирао, док је у другом у најмању руку био равноправан ривал.
Мала неопрезност у одбрани донијела је Партизану немиран сан али оставила наду да се у Београду може побиједити ни по чему бољи или јачи Генк.

Тренер Александар Станојевић закључио је да ће се Генку најбоље супротставити Стојковић, Волков, Ранковић, Рнић, Иванов, Камара, Бабовић, Вукић, Илић, Едуардо и Шћеповић.

Прво полувријеме протекло је у игри на средини терена. Де Бројн и Буфел покушавали су да преко бокова долазе до Стојковића, баш као што су сјајни Волков и Ранковић гледали да што чешће сервирају добре лопте Едуарду.

Осим солидног шута Вукића у 6. минуту, црно-бели нису имали неку изразитију прилику али Генк јесте.

Играо се 32. минут када је Нконка после дуела са Илићем намјерно ударио играча Партизана због чега је искључен.

Судија је Кукулакис није прекинуо игру већ је дозволио Кенедију да дође до Стојковића али и да лопту пошаље преко гола.

Александар Станојевић сигурно је током паузе објаснио играчима на који начин да искористе бројчану предност, али је заборавио да их упозори, посебно Бабовића на оштре и непотребне стартове.

Бабовић је у 49. минуту, као да се игра тренинг меч, клизећим стартом срушио Пудила, након чега је искључен.

Слабог Шћеповића замијенио је Немања Томић који је у року од пет минута доживио да му навијачи кличу, али и куде.

Едуардо је у 65. минуту изломио два противничка играча, шутирао, али је голман Генка Котелеш одбио лопту ка Томићу који ју је у пуном трку спровео у мрежу.

Само пет минута касније, Пудил је прошао по лијевој страни, а Томић га је нерезонски гурнуо с леђа, што је окарактерисано као повод за пенал. Сигуран реализатор био је Фосен.

Овог играча потом је замијенио Огуњинми што се показало као кључни моменат финиша утакмице.

Огуњинми се у 92. минуту неопажено искрао иза леђа успаваној одбрани Партизана и лобовао је истрчалог Стојковића за коначних 2:1.

Реванш утакмица игра се 3. августа у Београду.