Партизан убједљив

Фудбалери Партизана савладали су у Београду екипу македонског првака Шкендије из Тетова са 4:0 (0:0), у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу шампиона. Реванш сусрет на програму је сљедеће седмице у Скопљу. Пред око 15.000 гледалаца на стадиону Партизана, по спарном времену, утакмицу је судио Артиом Кучин из Казахстана. Фудбалери Партизана стекли су огромну […]

четвртак, јул 14, 2011 / 10:07

Фудбалери Партизана савладали су у Београду екипу македонског првака Шкендије из Тетова са 4:0 (0:0), у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу шампиона.

Реванш сусрет на програму је сљедеће седмице у Скопљу.
Пред око 15.000 гледалаца на стадиону Партизана, по спарном времену, утакмицу је судио Артиом Кучин из Казахстана.

Фудбалери Партизана стекли су огромну предност у првој утакмици против Шкендије и надомак су пласмана у друго коло квалификација. Побједа првака Србије је потпуно заслужена, а изборена је након сјајне игре у другом полувремену.
"Црно-бели" су током цијелог сусрета били изразито бољи и надмоћнији, а право је чудо да противничку мрежу нису затресли у првих 45 минута занимљиве борбе. У том периоду истицала се одбрана Шкендије, која је издржала све притиске, на челу са поузданим голманом Зенделијем.

Гости су, међутим, могли први до вођства, јер је судија Кучин у 12. минуту престрого досудио пенал након што се чинило да је Бабовић играо руком у шеснаестерцу. Поклон нису искористили, јер је репрезентативни голман Владимир Стојковић изванредном интервенцијом зауставио шут Хасанија

Најповољније прилике за домаћина у том периоду нису искористили веома запажени Едуардо у 31. и Волков у 37. минуту.

Српски шампион је ипак све надокнадио у наставку, када су његови расположени играчи просто "везли" на терену.

Покретљивим средњим редом, чврстом одбраном и мотивисаним нападом Партизан је потпуно доминирао, а да од изненађења неће бити ништа наговијестио је Вукић водећим голом већ на почетку другог дијела.

Одличну партију Едуардо је крунисао десетак минута касније за вођство од 2:0, након што је лијепо прихватио лопту и из окрета прецизно погодио голманов десни доњи угао.

Када је Шћеповић у 74. послије соло продора погодио за 3:0 било је јасно да "црно-бели" могу много опуштеније да ишчекују реванш. Талентовани нападач крунисао је веома добру игру цјелокупног тима, који је у свим елементима доказао да је спремнији и квалитетнији састав од македонског представника.

Аутогол Берише два минута касније, којим је постављен коначан резултат, то је и потврдио, па српски првак већ сада може да размишља о следећем ривалу у квалификакцијама за елитно клупско такмичење.

Поред Едуарда, голмана Стојковића, Шћеповића, Иванова и Волкова, у редовима Партизана посебно се истакао талентовани 18. годишњи Аксентијевић, који је у дебију на европској сцени пружио веома квалитетну игру.