Партизан се вратио из мртвих, побједа вриједна сезоне

Црно-бели у гостима побиједили Емпорио Армани 69:65, иако су средином треће четвртине губили са 21 поеном разлике. Српски шампион враћа се из Милана са два бода и самопоуздањем великим као кућа, пошто је против фаворизованог Емпорио Арманија остварио трећу победу заредом у Ц групи Евролиге! Армани – Партизан мт:с 65:69 (12:14, 19:5, 25:20, 9:30)! Црно-бели […]

четвртак, новембар 17, 2011 / 22:55

Црно-бели у гостима побиједили Емпорио Армани 69:65, иако су средином треће четвртине губили са 21 поеном разлике.

Српски шампион враћа се из Милана са два бода и самопоуздањем великим као кућа, пошто је против фаворизованог Емпорио Арманија остварио трећу победу заредом у Ц групи Евролиге!

Армани – Партизан мт:с 65:69 (12:14, 19:5, 25:20, 9:30)!

Црно-бели су до полувремена постигли само 19 поена, у трећој четвртини били на ивици дебакла (45:24 за Армани у 26. минуту), али су испливали из тешкоћа, наставили да играју и корак по корак стигли до једног од луђих преокрета у историји европске кошарке.

Домаћин је четири и по минута прије краја имао великих 63:50, а црно-бели највише захваљујући Пековићу и Кецману направили серију 19:2 за тријумф који их значајно приближава пласману у Топ 16.

Дворана: Медиоланум форум. Гледалаца: Судије: Перез Пизаро (Шпанија), Замојски (Пољска), Плоидис (Грчка).

Армани: Ђакети, Манчинели 12 (1 тројка), Херстон 12, Галинари 14 (1), Фоцис 4, Кук 5 (1), Николас 6, Рока, Бурусис 10, Мели, Виђјано, Радошевић 2.

Партизан: Лоу 7 (1), Кецман 11, Радуљица 2, Јарамаз, Лучић 5 (1), Милосављевић, Катић, Божић, Чакаревић 3 (1), Мачван 18 (2), Анђушић 8 (1), Пековић 15.