Партизан сачекао крај да побиједи са 2:0

Головима Вукића и Шћеповића у 71. и 78. минуту Партизан је славио побједу у 141. вечитом дербију, и стекао велику предност у шампионату Србије. Голом Звонимира Вукића Партизан је повео са 1:0, 19. минута прије краја. Вукић је започео акцију и промијешао одбрану Звезде, додао до Шћеповића који је искористио поклизавање Адија, додао лопту до […]

субота, новембар 26, 2011 / 19:22

Головима Вукића и Шћеповића у 71. и 78. минуту Партизан је славио побједу у 141. вечитом дербију, и стекао велику предност у шампионату Србије.

Голом Звонимира Вукића Партизан је повео са 1:0, 19. минута прије краја. Вукић је започео акцију и промијешао одбрану Звезде, додао до Шћеповића који је искористио поклизавање Адија, додао лопту до Вукића који је матирао голмана Звезде.

Побједу је осигурао нападач Партизана Шћеповић, голом у 78. минуту.

Изузев голова гостију, најбољу прилику имала је Звезда у 43. минуту! Немању Рнића је лопта погодила у руку после "слободњака" за Звезду, а за судију Данила Грујића није било дилеме.

Бунили су се фудбалери Партизана сматрајући да је штопер црно-белих одиграо бутином – узалуд.

Лопту је намјестио Евандро, послао Стојковића у једну, а лопту у другу страну, али само до стативе .

Прву стопостотну прилику имала је Звезда у петом минуту – после прекида. Корнер је извео Дарко Лазовић, Кристијан Борха одлично скочио на првој стативи, прослиједио лопту на петерац, одакле је Никола Микић успио да пребаци гол Партизана.

Црно-бели су узвратили у 30. минуту. Звонимир Вукић је добром лоптом у простор избацио Стефана Бабовића по десној страни, "везиста" Партизана, иако се налазио у доброј позицији, оклијевао је са шутом, а када се коначано одлучио, притрчао је Никола Петковић и блокирао га. Лопта се вратила Бабовићу, али је његов друи покушај без проблема зауставио Бобан Бајковић.

У другом полувремену игра се агилније, и Партизан је имао прилику преко Шћеповића, који је изгубио лопту пред голом Звезде.

Звезда има још једну колосеалну шансу, Калуђеровић је проиграо Евандра, али је његову шут завршио поред десне стативе.

Навијачки сукоби

Група навијача са јужне трибине стадиона Црвене звезде почела је да гађа бакљама и столицама, 45 минута пред почетак вечитог дербија, групу навијача на источној трибини.

Жандармерија је одмах интервенисала, па је спријечено даље насиље на трибинама.

На популарном “југу” окупљају се најватренији навијачи Партизана, које предводи навијачка група “Алкатраз”, док су њихови ривали за “превласт” на трибини, такозвани “Забрањени”, груписани на источној трибини стадиона у Љутице Богдана.

Први сукоби између навијача који подржавају два најпопуларнија и најтрофејнија клуба у Србији, почели су још синоћ, и то у Македонији.

Македонски медији су објавили да су се две групе навијача Црвене звезде и Партизана потукле ноћас у међународном возу на станици у Куманову.

Према првим полицијским извјештајима, око 20 навијача ушло је у воз у Скопљу око 21 сат, на путу на дерби два тима, који се одржава данас у Београду, а туча је избила сат после поноћи, када је у воз у Куманову упала друга група од 16 навијача са бејзбол палицама.