Партизан нулом до следећег круга квалификација

Фудбалери Партизана пласирали су се у треће коло квалификација за Лигу шампиона пошто су у Београду, у реванш утакмици другог кола, играли против јерменског Ширака нерешено 0:0. Првак Србије прошао је даље захваљујући голу постигнутом у првом мечу прошле сриједе у гостима (1:1). Партизан је прошао даље, али по свему приказаном у овом двомечу велико […]

четвртак, јул 25, 2013 / 08:06

Фудбалери Партизана пласирали су се у треће коло квалификација за Лигу шампиона пошто су у Београду, у реванш утакмици другог кола, играли против јерменског Ширака нерешено 0:0.

Првак Србије прошао је даље захваљујући голу постигнутом у првом мечу прошле сриједе у гостима (1:1).

Партизан је прошао даље, али по свему приказаном у овом двомечу велико је питање да ли је то заиста и заслужио, а јасно је да са оваквом игром нема шта да тражи у Европи.

Хорски повици са трибина “Управа напоље” и "Ђурићу одлази" и звиждуци по завршетку меча јасно су показали шта навијачи мисле о тренутној форми шампиона Србије.

Ако мисле да избјегну нови “шамар”, у трећем колу против бугарског Лудогореца, тренер Вук Рашовић и играчи мораће да одиграју много, много боље.

Црно-бели на пролазу у трећу рунду морају да захвале, као и у првом мечу, сјајном голману Милану Лукачу.

Такође, стријелац изједначујућег гола у Јерменији Владимир Волков је могао да буде трагичар, пошто је у 55. минуту зарадио црвени картон, јер је ударио у главу Исмаила Фофану.

Лукач је у 51. минуту спасао сигуран гол, а овај пут одбранио је “зицер” Диопу, после грешке резервисте Војислава Станковића.

Могао је Ширак и у првом полувремену да дође до вођства, али је у 42. минуту Никола Аксентијевић у последњем тренутку избио лопту испред Фофане.

Црно-бели су најбољу шансу у првом полувремену пропустили у 35. минуту, када су чак у четири наврата шутирали из казненог простора – Предраг Лука, па два пута Марко Шћеповић и на крају Саша Илић, али гола није било.

Пред почетак утакмице навијачи су овацијама поздравили двојицу новајлија у Партизану: Ерика Ђембу-Ђембу и Милана Обрадовића. Недуго затим истим третманом почашћен је и повратник у тим Иван Иванов, коме је недавно пропао трансфер у швајцарски Базел.

Утакмица је одиграна на стадиону у Хумској пред 15.742 гледалаца, а судио је Јанис Анастазију са Кипра.Жути картони: Остојић (Партизан), Кадио (Ширак).Црвени картон: Волков (Партизан) у 55. минуту.

ПАРТИЗАН: Лукач, Аксентијевић, Остојић (од 46. Станковић), Иванов, Волков, Марковић, Јојић, Илић, Лука (од 60. Ивковић), Малбашић (од 46. Којић), Шћеповић.

ШИРАК: Харатунијан, Кадио, Кејре, Ховнасијан, Давтијан (од 75. Џејкоб), Хакобијан (од 62. Огуту), Алексанијан, Мурадијан, Диоп, Фофана, Барикијан.