Партизан изгубио у Мадриду, одлука са Арманијем

Партизан је у Мадриду покушао оно што до сада никада није успио, да савлада "краљевски клуб" у Шпанији, али изабраници Пабла Ласа показали су да су у овом тренутку најквалитетнија екипа у групи Ц Евролиге и убједљиво тријумфовали (101:83). Пола прве четвртине и цијела четврта протекле су у изједначеној борби. У свим осталим периодима Реал […]

среда, децембар 14, 2011 / 23:38

Пола прве четвртине и цијела четврта протекле су у изједначеној борби. У свим осталим периодима Реал је доминирао у свим сегментима кошаркашке игре. Мадриђани су имали одличан шут за два поена, што је последица, прије свега, лоше игре Партизана у одбрани.

Већ на крају прве четвртине (27:15) чинило се да је Реал прејак за црно-беле. Иако су центри Партизана успјели да „напуне" Томића са три личне грешке, нису имали рјешења за фантастичног Николу Миротића, који је под оба обруча радио шта је желио.

У другој четвртини, Партизан је успио у једном тренутку да спусти предност домаћина на минус седам (после три везане тројке), али се Реал поново одлијепио и на полувријеме отишао са убједљивом предношћу (52:37).

Занимљиво је да су Мадриђани у првом полувремену шутнули чак 18 слободних бацања, што врло јасно показује какву је одбрану играо београдски тим.

Трећу четвртину Реал наставља у истом ритму. Расположеном Миротићу придружују се Фелипе Рејес и Џејси Керол, па предност домаће екипе у Каха Махики износи и 28 поена. Црно-бели до краја трећег периода спуштају на минус 20, највише захваљујући одличној дионици Рашка Катића.

Последња четвртина, резултатски незанимљива, показала је да Партизан може да се носи са Реалом. Мало снажнија одбрана црно-белих и неколико разиграних играча (Ло успио нешто да погоди, Лучић храбар, Мачван стандардан) држала је резултатски егал до самог краја утакмице (101:83).

У побједничкој екипи Никола Миротић забиљежио је 21 поен и осам скокова, за укупни индекс корисности 30. Џејси Керол је био најефикаснији са 22 поена, Фелипе Рејес 15. Новица Величковић је после дуге паузе поново заиграо са "краљевски клуб", постигавши два поена.

У Партизану, Мачван је меч завршио са 16 поена, 13 је додао Лучић, а 12 Рашко Катић.

Пласман у топ 16 фазу Евролиге, који још прије неколико кола био на дохват руке, сада је доведен у питање. Ипак, све ће се знати после меча наредног кола, у којем црно-бели у препуном Пиониру дочекују италијански Армани, који је вечерас био убједљив против белгијског Шарлроа (88:53).