Партизан изгубио на самом крају

Партизан се и са десетог узастопног гостовања у Лиги Европе враћа празних шака, пошто је у трећем колу Лиге Европе на стадиону "Ђузепе Меаца” изгубио од славног Интера с 1:0 (0:0), тако да је и даље прикован за дно табеле Х групе. Ни послије 270 минута „црно-бијели” нису успјели да пронађу лопти пут ка противничкој […]

четвртак, октобар 25, 2012 / 21:23

Ни послије 270 минута „црно-бијели” нису успјели да пронађу лопти пут ка противничкој мрежи, па без обзира што на свом конту имају један бод остају међу слабијим учесницима овог Уефиног такмичења.

А могло је да буде другачије. Колосалну шансу прокоцкао је Лазар Марковић у 88. минуту, када је на додавање Марка Шћеповића био сам испред Хандановића, али је слабим ударцем дозволио голману домаћих да израсте у једног од јунака побједе свог тима. У контранападу Милито је центрирао, а Паласио главом савладао Петровић, који је могао и боље да интервенише.

Интер је заиграо у свом стилу. С појачаном дефанзивом и изванредним триом у нападу. Намјеравао је да препусти ривалу средину терена, а затим пресингом дође до лопте и покуша да искористи пукотине у одбрани нашег представника. Са друге стране фудбалери Партизана се нису уплашили и нису устукнули пред троструким европским прваком и три пута побједником овог такмичења. Показали су то од првог тренутка. Мало је недостајало да Лазар Марковић казни поигравање Камбијаса и голмана Хандановића.

У четвртом минуту Кутињо је показао колико је брз и опасан. Лако је умакао Иванову и Остојићу, кренуо сам ка Петровићу, али га је у посљедњи час стигао Миљковић и избио му лопту. У наставку акције „црно-плавих” Жонатан је одлично тукао, а чувар мреже „црно-бијелих” још боље интервенисао и избио лопту у корнер. Након ударца са угла запријетио је и Ливаја, али није био прецизан. Пет минута касније Жуан је пребацио одбрану Партизана, Переира је маестрално вратио уназад, а Кутињо тукао из прве поред гола. У 18. минуту Кутињо је одузео лопту Волкову, прошао Иванова и Смиљанића и убацио Касану, који је луцидно захватио лопту петом, а Остојић био на правом мјесту и блокирао ударац.

Млађани Лазар Марковић је у 22. показао сав раскош свог талента. Прихватио је лопту на лијевом крилу, дриблингом се маестрално ослободио Жонатана, ушао искоса у казнени простор и гађао супротан угао. Међутим, лопта је поред скамењене одбране Интера погодила супротну лијеву стативу.

Веома добри Кутињо је због повреде морао да уступи мјесто Паласију. То је довело до промјена у линијама домаћина. Камбијасо је ушао у везни ред, његову позицију преузео Жуан, а на лијевог бека прешао Переира.

Лијепо су комбиновали „црно-бијели” на истеку пола сата игре. Миљковић је завршио акцију прецизним, али млаким ударцем лијевом ногом, па је Хандановић лако одбранио. Митровић се у 33. минуту сјајно ослободио Силвестреа, који га је у посљедњи час непрописно зауставио испред шеснаестерца домаћина. Томић извео слободан ударац и погодио мрежу, али са спољне стране. Капитен Интера Камбијасо посљедњи је запријетио у првом дијелу и то у 36. минуту. Његов ударац главом није био прецизан.

И у други дио Партизан је ушао куражно, а Интер за нијансу агресивније. Томић је у 46. минуту искоса с лијеве стране тукао, а Силвестре помогао Хандановићу да заустави лопту. За мало је задоцнио Митровић, па није могао да искористи одлично проигравање Марковића. Послије корнера у 53. минуту Силвестре је шутирао, а Петровић сигурно одбранио. Нешто касније Паласио се није снашао послије лошег испуцавања Остојића.

Уласком искусног Занетија домаћин је преузео иницијативу. Колосалну шансу пропустио је Касано у 61. када је неометан са осам метара тукао високо преко гола. Јојић се у 79. минуту ослободио чувара, који га је вукао, па је ударац резервисте Партизана био слаб. На другој страни Милито није био прецизан. У 84. Иванов је сјајно убацио Саши Марковићу, који је оклијевао и дозволио Переири да избије лопту.

Стадион: Ђузепе Меаца. Гледалаца: 20.000. Судија: Лијани (Израел). Стријелац: 1:0 Паласио (88). Жути картони: Силвестре, Жонатан (Интер), Камара, Томић, Иванов, М. Шћеповић (Партизан). Надокнада времена: први дио: 1 минут, други: 3.

ИНТЕР: Хандановић 8, Силвестре 6,5, Камбијасо 7, Жуан 7, Жонатан 6,5, Гварин 6,5, Мудингаји 6,5, Переира 6,5, Кутињо 7 (од 32. Паласио 8), Ливаја 7 (од 52. Занети 7), Касано 7 (од 76. Милито -). Тренер: Страмачони.

ПАРТИЗАН: Петровић 7, Миљковић 7, Остојић 7, Иванов 7, Волков 6,5, Камара 6,5, Смиљанић 6,5, Томић 6,5 (од 80. С. Марковић -), С. Илић 6,5 (од 76. Јојић -), Л. Марковић 6, Митровић 6,5 (од 68. М. Шћеповић 6,5). Тренер: Вермезовић.