ПАО избацио Звезду, Барса Партизану сачувала наду

Кошаркаши Црвене звезде Телеком поражени су у Атини од Панатинаикоса 69:63 и изгубили шансе да се нађу у Топ 16 фази Евролиге. Кошаркаши Нантера нису успјели поново да изненаде Барселону као у првом мечу у Шпанији. Каталонци су славили у Паризу са 82:78 у 8. колу групе А Евролиге. Овом побједом помогли Партизану НИС да […]

петак, децембар 6, 2013 / 23:39

Кошаркаши Црвене звезде Телеком поражени су у Атини од Панатинаикоса 69:63 и изгубили шансе да се нађу у Топ 16 фази Евролиге.

Кошаркаши Нантера нису успјели поново да изненаде Барселону као у првом мечу у Шпанији. Каталонци су славили у Паризу са 82:78 у 8. колу групе А Евролиге. Овом побједом помогли Партизану НИС да задржи шансе да у последња два кола избори мјесто у Топ 16 фази. Нантер има побједу више од црно-белих, а игра још са Будивељником у гостима и Фенером код куће.

Београдски Црвено-бели су доживјели шести пораз, а ПАО има двије побједе више и бољи међусобни скор, два кола прије краја прве фазе.

У прилог Звезди није ишао ни резултат из Баскије, Лаборал Куча је савладала Лијетувос Ритас 79:63 и са три побједе више од тима са Малог Калемегдана обезбиједила мјесто у другој рунди елитног такмичења.

Сада је све познато у групи Д, у Топ 16 фазу су прошли Макаби Тел Авив, Локомотива Кубањ, Лаборал Куча и Панатинаикос, док ће Црвена звезда и Лијетувос Ритас сезону у Европи наставити у другој рунди Еврокупа.

Прво полувреме у ОАКА арени обиљежила је изједначена борба, Звезда је форсирала игру у рекету (13 од 15 кошева), а ПАО спољни шут (само два коша из рекета).

ПАО је у наставку заиграо много боље и у рекету, уз јачу одбрану на центрима Звезде, те је одржавао предност до последњег минута када је Брамос са два закуцавања ријешио меч у корист "зелених".

У мечу у којем је максимална предност једног од тимова управо била коначна за ПАО, екипе су биле изједначене у шуту, с тим што су црвено-бели у првом дијелу доминирали у рекету, а домаћин тројкама.

Звезда је имала и предност у скоку, али је промашила седам од 16 пенала и изубила неколико лопти више, што је у самом финишу превагнуло у корист ПАО.

Српски тим је носио амерички бековски тандем, ДеМаркус Нелсон са 16 поена уз по 5 скокова и асистенција, те Блејк Шилб са 10 поена, 6 скокова и 4 асистенције, али је ‘продао’ чак 7 лопти. Рашко Катић је постигао 13 поена без промашаја из игре, али је већину дао у првом полувремену.

Домаћина је предводио Рамел Кари са 16 поена (11 у првом полувремену), а одличан је био и Џејмс Гист са 15 поена, уз 5 скокова и 2 асистенције, укључујући и кључну тројку за преокрет на 63:61.