Палмеирас шампион купа Либертадорес, одлука у 99. минуту

Нови шампион Јужне Америке и освајач чувеног Копа Либертадорес је бразилски Палмеирас.

субота, јануар 30, 2021 / 23:42

Популарне "свиње" су по други пут у 106 година дугој историји освојиле престижни трофеј побједом над Сантосом 1:0 (0:0) на "Маракани" у Рио де Жанеиру.

Утакмица је ријешена на невјероватан начин, у деветом минуту надокнаде и у правој драми коју само јужноамериканци умију да приуште.

Наиме, Палмеирас током цијелог финала готово да није озбиљније запријетио противнику.

Генерално, утакмица је била прилично досадна и "танка" за финале какво се иначе очекује.

Сантос је био бољи тим, али је његов тренер Кука одлучио да меч одведе у продужетке и то тако што ће сам да задржава вријеме.

Судија је одредио осам минута надокнаде, а у седмом је Кука узео лопту крај терена, ушао у клинч са једним противничким играчем и зарадио искључење.

Док се тренер Сантоса пео на трибине, утакмица је настављена и сви су чекали крај, те улазак у продужетке.

Али, у 99. минуту Рони је послао центаршут у казнени простор Сантоса, а тамо Брено надвисио чувара и постигао сјајан гол.

Услиједило је велико славље "зелених" и заиста невјероватно освојен трофеј Палмеираса.