Олимпијакос (коначно) шампион Грчке

Црвено – бијели из Пиреја су побједом у петом дуелу финала грког првенства побиједили највећег ривала Панатинаикос са 82:76 и осовјили тирулу након 15 година. У последњих 15 сезона, само је АЕК прекинуо шампионски низ Панатинаикоса. Олимпијакос је 1997. последњи пут освојио титулу Грчке, а тада је био и европски првак. Исте титуле спојио је […]

субота, јун 2, 2012 / 20:13

Црвено – бијели из Пиреја су побједом у петом дуелу финала грког првенства побиједили највећег ривала Панатинаикос са 82:76 и осовјили тирулу након 15 година.

У последњих 15 сезона, само је АЕК прекинуо шампионски низ Панатинаикоса. Олимпијакос је 1997. последњи пут освојио титулу Грчке, а тада је био и европски првак. Исте титуле спојио је и ове године.

Екипе су биле изједначене у шуту, али је Олимпијакос сјајно користио изгубљене лопте Панатинаикоса (9-3) те сјајном транзицијом после дефанзивног скока стиче двоцифрену предност (32:22), која је убрзо нарасла на максималних 17 (48:31).

Међутим, али ПАО захваљујући поенима Сата и Калатеса смањује на пдношљивих -12 до полувремена (48:36).

Дијамантидис и Алекс Марић до половине трећег периода враћају ПАО на само четири поена заостатка (48:44), али предвођени Лоом те сјајним Василисом Спанулисом Олимпијакос постиже 19 поена у последњих пет минута за 14 поена предности (70:56) уочи последњег периода.

Почетком одлучујућих десет минута Антић одводи Олимпијакос на 75:59, међутим, за само два минута ПАО предвођен Дијамантидисом прави серију 9:2 смањује на 77:68.

Обрадовић намјенски врши притисак на Пападопулоса који погађа само један од четири пенала, а Перпероглу након сјајног лажњака погађа тројку за 80:76.

Међутим, Обрадовићеви играчи пропуштају следећи напад, а након офанзивног скока Папаниколауа, Јоргос Принтезис закуцава за 82:76.

У последњем минуту Дијамантидис и Перпероглу промашују за три, те Олимпијакос стиже до побједе и титуле.