Одиграни пријатељски мечеви тимова за Еуро 2012

Поред Србије још четири репрезентације из групе Ц квалификација за Еуро 2012 играле су пријатељске мечеве у сриједу. Србија је побједила репрезентацију Израела са резултатом 2:0, а голове су дали Тошић у 23 минути и Тривуновић у 76 минути уткамице. Италија је ремизирала са Њемачком 1:1, Словенија надиграла Албанију 2:1, Естонија је са Бугарском одиграла […]

четвртак, фебруар 10, 2011 / 14:01

Поред Србије још четири репрезентације из групе Ц квалификација за Еуро 2012 играле су пријатељске мечеве у сриједу.

Србија је побједила репрезентацију Израела са резултатом 2:0, а голове су дали Тошић у 23 минути и Тривуновић у 76 минути уткамице.

Италија је ремизирала са Њемачком 1:1, Словенија надиграла Албанију 2:1, Естонија је са Бугарском одиграла 2:2, док је Сјеверна Ирска поражена од Шкотске 3:0.

Наефикаснији су били Хрвати и Чеси, било је 4:2 за "ватрене" у Пули, Аргентина је са 2:1 добила Португал у дуелу Месија и Роналда, Француска била боља од Бразила 1:0, Енглеска је савладала Данску 2:1, док је Холандија са 3:1 добила Аустрију.

Сљедећи ривал Србије у квалификацијама за Еуро 2012, селекција Сјеверне Ирске поражена је од Шкотске у Даблуну 3:0, у другом мечу првог издања Купа нација. Прва два гола Шкоти су постигли у првом полувремену, први Кени Милер, а потом Мекартур. Коначан резултат поставио је Комонс почетком другог полувремена.

Фаворит групе Италија гостовала је у Дортмунду Њемачкој гдје је ремизирала 1:1 Једини који је савладао повратника на гол "Азура" Ђанлуиђија Буфона био је Мирослав Клосе у 16. минуту меча. Италију је пораза спасао Ђузепе Роси на асистенцију Доменика Кришита девет минута пре краја дуела.

Репрезентација Словеније гостовала је у Тирани и голом Дедича у 90. минуту из пенала савладала Албанију са 2:1. Први гол постигао је Миливоје Новаковић у 25. минуту меча.

Екипа која је славила против "Орлова" у Београду, селекција Естоније ремизирала је са Бугарском 2:2 у мечу у којем су сви голови постигнути из пенала. Два играча постигла су сва четири гола, Васиљев за Естонију, а Попов за Бугарску која је два пута стизала вођство ривала.

Најефикаснији меч одигран је на новом стадиону у Пули где је Хрватска са 4:2 надиграла Чешку. "Ватрени" су преко Едуарда и Калинића имали 2:0 већ у 13 минуту, а оба гола наместио је Нико Крањчар.

Селекција Енглеске преокренула је резултат и славила против Данске на "Паркен" стадиону у Копенхагену.

Цијели свијет чекао је први дуел два најбоља фудбалера планете, Лионела Месија и Кристијана Роналда на интернационалном нивоу. Домаћин окршаја Аргентине и Португала била је Женева, а меч је завршен побједом "Гаучоса" од 2:1. Аргентинци су повели у 14. минуту преко Анхела ди Марије којег је проиграо управо Меси, али му је брзо одговорио Роналдно, пошто је изједначио резултат већ у 21. минуту. Роналдо је меч завршио пола сата прије краја, а Меси је у 90. минуту из пенала донео тријумф свом тиму.