Нови хет-трик Суареза за титулу Барселоне

Посљедњих 90 минута донијело је одлуку: Барселона је нови-стари првак Шпаније. Каталонци су одбранили трон побједом над Гранадом са 3:0, па је Реал узалуд славио са 2:0 на гостовању Депортиву у посљедњем, 38. колу Примере.

понедељак, мај 16, 2016 / 08:02

Изабраници Луиса Енрикеа у посљедњи меч првенства ушли су као лидери са бодом више од омраженог ривала, па им је тријумф гарантовао титулу.

Сусрет је у потпуности обиљежио Луис Суарез хет-триком и тако постао најбољи стријелац Примере или “Пицхицхи” ове сезоне са чак 40 голова. Испратио га је Роналдо, са два поготка у мрежи Депортива и укупно 35 у шпанском шампионату, однонсо 51 у свим такмичењима.

Краљевићи су први задали ударац, јер су голом Роналда повели са 0:1 већ у седмом минуту. Фудбалери Реала су били ријешени да учине оно што је до њих, па су у 26. минуту увећали предност на 0:2.

Приликом корнера са лијеве стране Бејл је срушио Арибаса, што је промакло судијама, а није омело Роналда да се ударцем главом уз помоћ Москере други пут упише у стрелце на овом мечу.

Барса је била на потезу, имала је иницијативу у Гранади и само се чекало да попусти одбрана домаћег тима.

То се догодило у 22. минуту – Нејмар је одлично пронашао Ђордија Албу који је са левог крила лако проиграо Луиса Суареза коме није било тешко да се побрине за 0:1 и тако врати Барселону на врх.

Управо је уругвајски нападач наставио да парира Роналду и одговорио је другим поготком. Дани Алвеш је стигао да једну лопту врати у средину одакле је Суарез повећао на 0:2 у 38. минуту.

Барселона ништа није препуштала случају, већ је крупним корацима грабила ка одбрани титуле.

У Реалу су знали за резултат из Гранаде и као да су се предали у борби за титулу, јер је Роналдо на полувремену уступио место на терену Хамесу Родригезу. Ипак је Кристијано потребнији тренеру Зинедину Зидану у финалу Лиге шампиона против Атлетика.

Мирно је протицао други дио на оба терена, резултат се дуго није мијењао, једино је било бурно у Гранади. Неколико жестоких стартова узбуркало је страсти, али је све завршавано кошкањем и жутим картонима.

Овјера Барсиног тријумфа и освајања титуле стигла је у 86. минуту, био је то мат у три потеза. Меси је додао до Нејмара, а он одложио лопту до Суареза, омогућио му да упише хет-трик за 0:3 и најљепши крај сезоне у Примери.