Нова истраживања: СНС неприкословени владар политичког неба Србије

Српска напредна странка на предстојећим парламентарним изборима моћи ће да рачуна на подршку 42,1 одсто бирача, показује најновије истраживање агенције "Фактор плус". Према резултатима истраживања, које преносе Информер и Политика, за ДС би гласало 13,9 одсто бирача, док је на трећем мјесту СПС Ивице Дачића са 10,5 одсто подршке. ДСС Војсилава Коштунице је четврта са […]

уторак, јануар 28, 2014 / 14:02

Српска напредна странка на предстојећим парламентарним изборима моћи ће да рачуна на подршку 42,1 одсто бирача, показује најновије истраживање агенције "Фактор плус".

Према резултатима истраживања, које преносе Информер и Политика, за ДС би гласало 13,9 одсто бирача, док је на трећем мјесту СПС Ивице Дачића са 10,5 одсто подршке.

ДСС Војсилава Коштунице је четврта са 6,8 одсто, док је ЛДП Чедомира Јованивића на ивици цензуса са 5,0 одсто.

Испод цензуса са 2,8 одсто остао је УРС, ПУПС ужива подршку 1,8 одсто бирача, СДПС Расима Љајића 2,5 одсто, радикале 2,4 одсто и Двери 1,9 одсто.

Како наводи Политика, истраживање потврђује висок рејтинг напредњака, а судећи по рејтинзима осталих странака, само би неко чудо могло да угрози прву позицију СНС-а.

Директор агенције „Фактор плус“ Владимир Пејић указује да на сваким изборима постоји неизвјесност а сада се она односи на питање да ли ће напредњаци моћи да формирају владу сами уз мање коалиционе партнере.

Истраживање је, наводи лист, обављено од 20. до 26. јануара.

Кад је ријеч о резултатима истраживања за Београд, СНС ужива подршку 37,4 одсто бирача, други је са 22,8 одсто ДС, док би СПС подржало 9,1 одсто бирача.

У Београду ДСС подржава 7,4 одсто, а ЛДП је испод цензуса са 4,8 одсто, као и УРС са 2,6 одсто.

Резултати анкете такође показују да на парламентарне изборе намјерава да изађе 48 одсто бирача, од чега 41 одсто зна за кога ће гласати, а седам одсто ће изаћи али не зна за кога ће гласати.

Неће изаћи на изборе 28 одсто, а 24 одсто је рекло да није сигурно да ће изаћи.

Пејић тврди за Информер да овај податак неће много утицати на коначан распоред снага послије гласања и да је утицај излазности прецијењен јер бирачи у великом броју знају за коге ће гласати.

„Колико ће се грађана појавити на биралиштима може да интересује само ЛДП који је на ивици цензуса јер би управо њима одговарала што мања излазности како би ушли у парламент“, закључује Пејић.



0 КОМЕНТАРА

  1. Nije nikako dobro dati apsolutnu vlast jednoj partiji,pojedincu, jednoj ideji itd. To može da bude pogubno za narod Srbije i ako bi birali najbolju moguću opciju, pod uslovom da recimo na izborima mora pobijediti Vučić, to bi onda bio rezultat Vućić:Ostali=51%49 u korist Vučićevih poslanika. Nikako daviti veliku moć pojedincu ili partiji jer to bi već bila apsolutistička vlast, velika moć pojedinca u društvu i ludo vjerovanje da sve što radi taj pojedinac je ispravno bez slušanja druge strane.
    Inače mislim da Vučić uopšte nije dobro rješenje za Srbiju ali ako već tamošnji narod misli suprotno onda birati po ovoj formuli koju sam naveo. Pozdrav

Оставите одговор