Њемачка Португалу сервирала четири гола, а Мажић искључење

Свега 45 минута је било довољно у Салвадору да се отклоне било какве недоумице и ишчезне свака трунка неизвjесности на мечу Њемачке и Португалије. Вјероватно би све било другачије да је један човјек успио да се искобеља из канџи свог темперамента. Ништа није говорило да ће Њемачка да понизи Португалију са чак 4:0. Ништа није […]

понедељак, јун 16, 2014 / 21:43

Ништа није говорило да ће Њемачка да понизи Португалију са чак 4:0. Ништа није слутило да Роналдо и другови неће имати идеју како да стигну до гола Мануела Нојера.

Нико, послије уводних минута који су показали баш то – да ћемо гледати неизвјесан и занимљив меч до самог краја, није могао да претпостави да већ послије 45 минута неће бити неизвјесности.

Нико, осим Нијемаца. Додуше, умногоме им је у замисли помогао Пепе.

Није први гол Нијемаца, који је постигао Милер са бијеле тачке у 12. минуту, нокаутирао Португалце. Није ни други, који је постигао Хумелс послије корнера. Није противник, већ Пепе који је у финишу првог полувремена, беспотребним и необјашњивим потезом добио прилику да се истушира прије свих осталих.

Послије једног, наизглед, обичног дуела Пепеа и Милера, Нијемац је остао на трави пошто га је Португалац закачио руком по лицу, судија Милорад Мажић је показао Пепеу црвени картон. Не због тог дуела, већ зато што је Пепе, изнервиран Милеровим "излежавањем", пришао и ударио га главом!

Тај ударац није био снажан, али се све догодило "испред носа" судије из Врбаса, па је Португалија остала са десеторицом на терену.

Само неколико минута касније, пред сам крај првог дијела игре, изгубљена и потпуно сломљена одбрана Португалаца очајно реагује, што је искористио Томас Милер и постигао свој други гол на мечу.

Друго полувријеме, с обзиром на бројчану надмоћ Нијемаца и резултат на семафору, није донијело никаква изненађења.

Нијемци су играли мудро, стрпљиво, без ризика, док су Португалци вребали грешке ривала, а онда преко брзоногих бекова покушавали да премјесте тежиште игре пред гол Мануела Нојера.

Иако нису срљали, "панцери" су направили неколико изгледних прилика, од којих је једну искористио, опет, Томас Милер.

Резервиста Ширле је оштро убацио лопту пред гол Патрисија, овај само закачио руком, а Милер се нашао на правом мјесту у право време, и само ћушнуо лопту у мрежу.

Импресивно, Томас Милер је постигао свој осми гол на Мундијалима, у исто толико мечева.

Да Португалији ове вечери звијезде нису биле наклоњене, осим резултата, говоре и повреде Уга Алмеиде и Фабија Коентраа, који су са болним гримасама напустили игру.

Подсјетимо, меч у Салвадору судио је најбољи српски арбитар Милорад Мажић, који је са помоћницима Милованом Ристићем и Далибором Ђурђевићем, дебитовао на Мундијалу.

Португалци имају прилику за поправни против репрезентације САД, док ће Нијемци против Гане покушати да обезбиједе пролаз у наредну рунду.