Нисмо дуго чекали погодак Фабрегаса за Барселону!

Повратник у редове Барселоне већ на првом мечу постигао погодак. Фудбалери Барселоне убједљиво су побједили Наполи у пријатељској утакмици на Ноу Кампу резултатом 5:0. Стријелац водећег гола за актуелног европског и шпанског првака био је Сеск Фабрегас, који се овог лета вратио у Барселону после осам година проведених у Арсеналу. Он је погодак постигао у […]

уторак, август 23, 2011 / 07:50

Повратник у редове Барселоне већ на првом мечу постигао погодак. Фудбалери Барселоне убједљиво су побједили Наполи у пријатељској утакмици на Ноу Кампу резултатом 5:0.

Стријелац водећег гола за актуелног европског и шпанског првака био је Сеск Фабрегас, који се овог лета вратио у Барселону после осам година проведених у Арсеналу. Он је погодак постигао у 26. минуту.

Голмана Наполија Моргана де Санктиса у првом полувремену савладао је и Сејду Кеита, пет минута после Фабрегаса, док су у наставку меча прецизни били Педро у 62. и Лионел Меси два пута – у 66. и 77. минуту.

Барселона и Наполи никада нису играли утакмицу такмичарског типа, али повезује их чињеница да је за оба клуба са успехом играо један од најбољих фудбалера свих времена – Аргентинац Дијего Армандо Марадона.

Ова два тима у четвртак очекује жријеб за групну фазу Лиге шампиона, док ће се Барселона дан касније у Монаку састати са Портом у УЕФА Суперкупу.

То је био традиционални меч пред отварање сезоне, који носи име Трофеј Ђоан Гампер. Својевремено, 2002. године и Црвена звезда била је гост Каталонаца на тој традиционалној утакмици, где се представља тим за нову сезону.