Некад био дерби: Партизан лако са Звездом

Кошаркаши Партизана дошли су до очекиваног тријумфа над Црвеном звездом у 21. колу НЛБ лиге резултатом 76:68 (20:17, 16:20, 21:9, 19:22). Црвено-бели су се успијешно држали после првих 20 минута, али су изабраници Владе Јовановића подигли ритам након повратка из свлачионице и на крају дошли до новог рутинског успијеха у вјечитом дербију. Изабраници Михаила Увалина […]

недеља, фебруар 20, 2011 / 22:24

Кошаркаши Партизана дошли су до очекиваног тријумфа над Црвеном звездом у 21. колу НЛБ лиге резултатом 76:68 (20:17, 16:20, 21:9, 19:22).

Црвено-бели су се успијешно држали после првих 20 минута, али су изабраници Владе Јовановића подигли ритам након повратка из свлачионице и на крају дошли до новог рутинског успијеха у вјечитом дербију.

Изабраници Михаила Увалина храбро су се држали са Партизаном током првих 20 минута када су бриљирали расположени Немања Недовић и Рикардо Марш.

Партизан је у тим тренуцима играо разноврсније, али нису успјели да се одлијепе и током првог полувремена су углавном одржавали предност од четири-пет поена.

Ипак, након 36:32 за црно-беле у 18. минуту, Звезда је мини серијом од 5:0 на полувријеме отишла са пола коша разлике.

Изабраници Владе Јовановића брзо су преокренули ситуацију на паркету након повратка из свлачионице и у 25. минуту стижу до 46:41, Звезда је поново одбила нападе црно-белих и стигла на кош заостатка, да би затим Владимир Лучић са четири поена одвео Партизан на "+6" – 50:44.

До краја четвртине показао се и Куртис Џерелс који је са пет узастопних поена одвео Партизан на 55:46 предности после чега је услиједио тајмаут Михаила Увалина, али ни то није помогло Звезди јер је Лучић закуцавањем окончао трећу четвртину – 57:46.

Црвено-бели нису успјели да се опораве од тако олако препуштене предности, па до краја меча Партизанов плус ниједног тренутка није угрожен за одлазак на чело НЛБ лиге – 76:68.

У редовима Партизана најефикаснији био је Јан Весели са 15 поена и пет скокова, а двоцифрен учинак имао је још само Драган Милосављевић – 11 кошева.

У црвено-белом табору истакао се Рикардо Марш са 27 убачених поена, а Немања Недовић је био потпуно заустављен у другом полувремену јер се након 16 кошева у првом дијелу игре зауставио на коначних 19 поена.

Црвена звезда – Партизан 68:76

Табела: Партизан 14-7, Крка 14-7, Олимпија 13-8, Будућност 13-8, Цедевита 11-10, Загреб 11-9, Раднички 11-10, Хемофарм 10-11, Игокеа 10-11, Нимбурк 9-12, Цибона 9-12, Широки 9-11, Црвена звезда 6-15, Задар 6-15