Наполи прорадио, Сијена добила Рому

У последња два меча 23. кола италијанске Серије А побједе на својим теренима остварили су Наполи и Сијена. Тим из Напуља је са 2:0 савладао Кјево и прекинуо серију од пет мечева без побједе и приближили се позицијама које воде у Лигу Европе. Њихов ривал у тој борби Рома доживјела је пораз у Тоскани од […]

понедељак, фебруар 13, 2012 / 22:58

У последња два меча 23. кола италијанске Серије А побједе на својим теренима остварили су Наполи и Сијена.

Тим из Напуља је са 2:0 савладао Кјево и прекинуо серију од пет мечева без побједе и приближили се позицијама које воде у Лигу Европе.

Њихов ривал у тој борби Рома доживјела је пораз у Тоскани од Сијене са 1:0, па има само бод више од тима Наполитанаца.

Наполи је против Кјева повео већ у 15. минуту преко Мигела Анхела Бритоса. Уругвајац је дебитовао за клуб из регије Кампања после преласка из Болоње, а гол је постигао главом после корнера аргентинског репрезентативца Езекила Лавеција.

Побједу је овјерио Едисон Кавани из пенала у финишу првог полувремена, који је над њим направио голман гостију Стефано Сорентино.

Минималан тријумф Сијени против “вучице“ донио је такође са пенала Емануеле Калајо почетком другог полувремена. Тим Жељка Бркића који је још увијек повријеђен има пет бодова више од екипа које се налазе у зони испадања.